Мови

 

«Екуменічний рух у житті Церкви не є чимось додатковим», — Предстоятель УГКЦ

2008-12-16 17:15

Розповідаючи про хід дискусій під час засідання Глава УГКЦ зазначив, що його учасники піднесли питання розуміння серед вірних важливості екуменічного діалогу. «Багато у різних ділянках говориться про екуменізм, але люди, на загал, не до кінця розуміють, для чого це все відбувається. А Ісус Христос виразно сказав, що ми маємо бути об’єднані у Господі. Отже, це є Його свята воля. Тому екуменічний рух у житті Церкви не є чимось додатковим, а суттєвим. Церква має бути об’єднаною, має бути одною», — наголосив Патріарх Любомир.

За словами Предстоятеля УГКЦ, головним завданням таких засідань є перевірка загального стану, результатів діяльності, проведеної для досягнення єдності між християнами. При цьому учасники засідання аналізують різні аспекти цієї діяльності. «Католицька Церква від часу ІІ Ватиканського Собору старається робити все можливе для того, щоб між християнами передусім настало зрозуміння одне одного, тоді — порозуміння, зближення і, в кінці, — об’єднання», — зазначив Глава УГКЦ.

Як повідомляє департамент інформації УГКЦ, для популяризації розуміння важливості та необхідності екуменічного діалогу учасники засідання вирішили проводити низку заходів.

Пленарні засідання Папської Ради для сприяння єдності між християнами відбуваються один раз на два-три роки. Глава УГКЦ є членом трьох ватиканських установ: Папської Ради для сприяння єдності між християнами, Папської Ради у справах культури та Конгрегації для Східних Церков.

Рада для сприяння єдності між християнами має адміністративний уряд: голову та секретаріат, а також членів ради та консультантів з різних частин світу. У пленарному засіданні беруть участь усі перелічені групи. Цьогоріч у роботі Ради взяли участь близько сорока осіб.

Від УГКЦ у зустрічі також брав участь Владика Василь (Лостен), єпископ-емерит Стемфордської єпархії.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;26462/