Мови

 

В Тренто (Італія) завершився перший католицько-православний форум

2008-12-15 17:15

З 11-го грудня представники від католицької і православної сторін обмінювалися думками про те, що слід зробити для захисту цінностей сім'ї в умовах історичних і культурних змін, подіям в Європі за останні десятиліття. Про значення зустрічі і про перспективи співпраці кореспондент Радіо Ватикану Фауста Сперанца розмовляє з монс. Тадеушем Кондрусевічем, архіиєпископом Мінсько-Могильовським:

- Вперше представники Католицької Церкви і Православних Церков Європи зібралися тут в Тренто, щоб обговорити тему сім'ї. Ця тема стосується не тільки католиків, але і православних, і насправді її реалії стосуються всього світу, тому що все залежить від сім'ї. Якими у нас будуть сім'ї, таким буде і світ. І наше завдання, власне, і полягає в тому, щоб допомогти сьогоднішнім сім'ям. Це екуменічний крок, але також крок до порятунку головного осередку суспільства, - будь-якого суспільства.

- Ваше Високопреосвященство, що можна сказати про правовий план сімейного питання і про виховання свідомості?

- Що стосується аспектів виховання, законодавства і т.д., і католики і православні сходяться в одному: сім'я - це найперше місце, де дітей слід виховувати з погляду моральності і Євангелія. Я чудово пам'ятаю, що, коли я був маленьким і жив в Радянському Союзі, не було Біблії, не було релігійної літератури, не було священиків і т.д., але ми знали історію Спасіння, тому що наші батьки говорили нам про неї завжди. Хочу сказати, що ніхто не може замінити сім'ю в тому, що стосується християнського виховання. Потім існує правовий план. За допомогою підсумкового документа ми також маємо намір звернутися до глав різних держав Європи, щоб вони видавали закони на користь сімей. Уряди повинні допомагати сім'ям, як матеріально, так і видаючи закони, які б дотримувалися божественних закониів.

- Ваше Високопреосвященство, чи можна сподіватися, що подібні католицько-православні форуми, присвячені темі сім'ї в Європі, будуть проводитися постійно?

- Зрозуміло, все не може обмежитися цим форумом в Тренто. Слава Богу, ми почали в Тренто, і тепер повинні продовжувати.

- Ваше Високопреосвященство, що б Ви могли порекомендувати вірним католикам і православним, для співпраці на рівні вірних-мирян в питаннях сім'ї?

- Ми повинні знати, перш за все, що у нас спільне християнське коріння, і що вчення про сім'ю також є єдиним і у католиків і у православних. Під час Форуму ми обговорювали обидва ці вчення наших Церков і пришли до висновку, що вони однакові. Це повинно додати імпульс для спільної роботи, для створення загальних програм, присвячених сім'ї. Наприклад, в колишньому Радянському Союзі багато так званих змішаних подруж. Було б непогано розробити пастирську програму для підготовки до таїнства шлюбу для таких випадків. Це дуже важливо. Потім слід підготувати наших священиків і інших працівників, сімей, що займаються пастирством. Католикам слід знати як католицьке учення, так і учення православної Церкви, так само як і православні повинні знати не тільки учення своєї Церкви, але і католицькою. Це дуже допоможе, я в цьому упевнений.

За матеріалами Католицької інформаційної служби AGNUZ