Мови

 

Під патронатом Глави УГКЦ у Києві розпочинає роботу Суспільний тиждень

2008-10-31 17:15

За повідомленням організаційного комітету, тема цьогорічного тижня: "На шляху до солідарності українського суспільства".

Суспільний тиждень проводиться під патронатом та за особистої участі Глави УГКЦ Патріарха Любомира (Гузара). Організаційний комітет суспільного тижня очолюють: Леся Коваленко, голова комісії УГКЦ "Справедливість і мир" та Ігор Шабан, голова комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами.

Основні завдання суспільного тижня:

• зміцнити потребу у солідарності та поглибити розуміння солідарності;
• привернути увагу до проблем вразливих груп: літніх людей, сиріт, неповносправних та ув’язнених;
• підтримати тих, хто на щодень розв’язує соціальні питання та навчитися на їхньому досвіді;
• стимулювати проведення досліджень, дискусій і дій – як індивідуальних, так і групових, а також на рівні держави.
• привернути увагу до соціальних проблем
• підтримати потребу змін державної політики
• показати переваги об’єднаних дій, навчити бачити проблеми та розв’язувати їх у позитивний та практичний спосіб.

"Ми переконані, що саме брак солідарності суспільства лежить в основі перманентної кризи в державі. Під час Суспільного тижня ми пропонуємо замислитися, як повернути солідарності силу цінності та чесноти, необхідної для справедливого і мирного публічного життя. Ми також даємо нагоду для практичної солідарної акції", – говорять організатори цього заходу.

Ключовим моментом Суспільного тижня стане проведення 2 листопада Акції солідарності (відвідання дитячого будинку, інтернату для неповносправних осіб, інтернату для людей похилого віку та ув’язнених у Лук’янівському СІЗО).

До програми Суспільного тижня входить також презентація збірника "Соціально-зорієнтовані документи УГКЦ: 1989-2008" та відкрита лекція Патріарха Любомира (Гузара).

Розпочинається Суспільний тиждень з круглого столу за участю Федерації товариств „Обнова”, який носитиме назву „Від 1939 до 2008: солідарність поколінь перед викликами сучасності”. „Саме Товариство український студентів-католиків (ТУСК) „Обнова” провело з 26 лютого по 8 березня 1939 року перший в Україні „Тиждень християнсько-суспільної освіти”, — повідомили спеціально для РІСУ в товаристві. — Тоді в центрі уваги була тематика націоналістичних рухів, які розвивалися в Європі, та ставлення до них християнства. Серед доповідачів були о. д-р Микола Конрад, перший духівник „Обнови”, пізніше мученик за віру, відомі науковці — Микола Андрусяк, Кость Чехович. Із завершальною доповіддю виступив о. д-р Гавриїл Костельник. Патронат над акцією здійснював особисто Митрополит Андрей Шептицький. Тиждень відбувся у рамках відзначення 950-ліття Хрещення Русі-України”.

У рамках Суспільного тижня відбудеться публічний діалог та дебати у прямому ефірі щодо прав і свобод у міжрелігійних та суспільних відносинах. До участі у дебатах, які відбудуться 3 листопада о 19:30 на ТРК «Україна» у програмі “Шустер. Live“), запрошені Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар); головний рабин Києва й України Яків Дов Блайх; голова Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім.

5 листопада у рамках суспільного тижня пройде зустріч з представниками Соціального відділу УПЦ (МП), Соціального відділу Церкви Християн Віри Євангельської, з представниками Соціального відділу РКЦ та Соціального відділу УГКЦ

Протягом Суспільного тижня передбачено проведення 3 круглих столів, обговорення у групах та прес-конференції.

Суспільний тиждень 2008 пройде також 14 листопада в Донецьку та 26-27 листопада — в Одесі.
 

www.risu.org.ua