Мови

 

У Кам’янці-Подільському представники 13 церков створили «живе Євангеліє»

2008-10-13 16:45

У ній взяли участь понад 800 представників тринадцяти християнських церков. 11 жовтня католики, православні та протестанти зібрались на площі перед міською радою, щоб засвідчити свою віру та створити власноруч написаний сувій Євангелія від Йоана.

«Це свято для всього міста: для віруючих і для тих, хто вагається», – розповів кореспондентці РІСУ Юлії Завадській заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Демчук, який також взяв участь у акції.

Кожен учасник дійства написав на аркуші паперу вірш із Євангелія та підписався. Таким чином була написана уся книга від Йоана – 21 розділ. Аркуші скріпили між собою та згорнули у сувій, що вийшов довжиною понад 150 метрів. З «живим Євангелієм» віруючі пройшли хресною ходою центральною вулицею міста до водойми, де спільною молитвою та концертом закінчилось святкування.

Сувій «живого Євангелія» зберігатиметься у міському музеї або архіві.

Євангеліє від Йоана обрали для акції невипадково. «Це Євангеліє любові та Євангеліє, що було написане останнім», – розповів пастор церкви Адвентистів Сьомого Дня Іван Міненко. Також символічно для створення «Євангелія руками кам’янчан» взяли переклад Біблії Івана Огієнка. Адже Огієнко дуже пов’язаний з Кам’янцем-Подільським: він заснував у місті Державний Український Університет, у якому вперше на сході слов’янства викладалось богослов’я. Сьогодні університет носить ім’я Івана Огієнка.

Всі учасники акції погоджуються, що такі заходи долають стереотипи та сприяють екуменізму. «Ми маємо одного Батька і до Нього йдемо», – сказав єпископ Хмельницького обласного об’єднання ХВЄ Микола Пилип’юк.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;25144/