Мови

 

Міжнародна конференція Асоціації богословських інститутів

2008-06-16 16:30

Конференція, проведена за ініціативою православних єпархій Неаполіса і Ставруполіса, була присвячена темі «Богословська освіта: загальні підсумки». В кінцевому документі говориться про те, що Церкви, НВО і університети повинні приділяти більше уваги основам і просуванню екуменічної богословської освіти за допомогою культурного і наукового обміну між викладачами і студентами різних Церков і країн. Екуменічна богословська освіта є визначальним чинником для зміцнення самосвідомості Церков, так само як і їх відвертості екуменічному і міжрелігійному діалогу.

«Наголошується на великій необхідності, – пояснив преп. Дітріх Вернер, координатор програми з екуменічної богословської освіти при Всесвітній Раді Церков, – сприяння цьому типу освіти, з причини величезних змін, що відбулися внаслідок швидкого зростання Церков, колосальної нерівності в доступі до богословської освіти і все більш поширеної тенденції до богословського фундаменталізму і роздробленості».

Зі свого боку, президент Вокаті Петрос Вассиліадіс підкреслив головну мету конференції як всесвітнього форуму діалогу: у роботах конференції брали участь богословські асоціації і організації всього світу. Підсумковий документ містить п'ять специфічних порад, адресованих Церквам, виконавчому комітету Вокаті, Екуменічній Раді Церков і НВО. Зокрема, Церквам нагадується про необхідність посилення почуття відповідальності і обов’язку в галузі богословської освіти; різні асоціації цього сектору закликаються до оновлення своїх освітніх програм, надаючи перевагу міждисциплінарному методу і сприяючи участі в своїх курсах Церков, що знаходяться в меншості.

Поза тим, виконавчий комітет Вокаті закликає до глибшої співпраці з Всесвітньою Радою Церков, організовуючи регулярно симпозіуми і всесвітні конгреси, сприяючи екуменічним богословським зустрічам з Півднем планети, в той час як Всесв. Рада Церков покликана надавати особливу допомогу в богословській освіті Африці, де відсутні місцеві богословські асоціації, так само як і розширювати співпрацю з установами і оперативними мережами богословської освіти в центральній і східній Європі. І, нарешті, неурядовим організаціям доручається проведення круглого столу в 2009 році з метою заснування всесвітнього фонду для екуменічної богословської освіти до 2010 року, рівно сто років після Всесвітньої місійної Конференції в Едінбургу, що відбулася в 1910 році за бажанням Всесвітньої ради Церков.

http://www.catholic.uz/?a=news&id=22045