Мови

 

Православні, Анлглікани та Північно-Балтійські Лютерани зустрілися для дискусії щодо розуміння Церкви

2008-04-01 16:15

"Порвоо Церкви" - це група Англіканських та Північно-Балтійських Лютеранських Церков, котрі досягли повного сопричастя після в результаті богословських дискусій, що відбувалися у 1989-1992 роках.

Слідуючи за моделлю, напрацьованою на першій консультації, що відбувалася 1-4 грудня у Järvenpää, Фінляндія, було запрошено церковних та світських богословів від церков-підписантів Декларації Порвоо, та від Православних Церков. Спільнота Протестантських Церков у Європі (Леуенберзьке Співтовариство) знову мало статус спостерігача. Митрополит Ардеї Лаврентій та єпископ Гарґіти (Румунська Православна Церква), що були присутні на частині консультацій, гарно прийняли учасників та тепло підтримували їхню роботу. Впродовж консультацій проводилися богослужіння згідно Англіканської, Лютеранської та Православної традицій.

Після презентації кількох доповідей та дискусії, учасники висловили згоду щодо того, що "незважаючи на наші відмінні церковні традиції, ми стверджуємо, що правдива Церква Ісуса Христа є Одною, Святою, Соборною і Апостольською. Це виражається у місцевій євхаристійній спільноті, де проповідується Боже Слово та уділяються Святі Тайни, під проводом єпископа чи його представника. Крім того, представники як Православної так і Порвоо Церков були єдині у ствердженні багатьох елементів спільної візії єдності Церкви, включаючи бачення:  центральної ролі євхаристії у богослуженні та у житті Церкви, повноти Соборності (Католицькості) місцевої спільноти та цілої Церкви, ролі єпископа у зосередженні у ньому єдності Церкви та підтримці властивих відмінностей, суттєвого місця мирянства у нашому богословському розумінні Церкви. Більше того, ми можемо спільно стверджувати, що Пресвята Трійця є і джерелом і моделлю легітимної відмінності у єдності, та єдності у відмінності, у житті Церкви." Піднімалися також різні питання, що потребують подальшого вияснення, такі як саме вживання терміну "Церква", концепція єдності, та що власне можуть являти собою легітимні відмінності у житті Церкви.

http://www.cec-kek.org/content/pr-cq0814e.shtml