Мови

 

У Львові зібралися представники спільнот "Лярш" та "Віра і Світло" з понад 30 країн світу

2008-03-07 15:45

Міжнародну раду "Ляршу" представляють 30 осіб з 14 країн світу, Міжнародну раду "Віри і Світла" – 19 осіб з 17 країн світу. Серед них - Франція, Бельгія, Швейцарія, Великобританія, Ірландія, Індія, Канада, США, Домініканська Республіка, Гондурас, Бразилія, Уганда, Нова Зеландія, Філіппіни, Італія, – повідомляє ZAXID.NET з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.
Члени спільнот, які допомагають неповносправним особам, проводять зустрічі у реколекційному домі Української Греко-Католицької Церкви у Брюховичах. У програмі зустрічей – доповіді-звіти міжнародних координаторів спільнот, перегляд та оновлення стратегічних планів, пасторальна опіка.

«Це буде перша в історії спільна зустріч провідних структур "Ляршу" і "Віри і Світла". До тепер ще не було таких загальних зустрічей, хоча ці дві організації мають багато спільного і їхня діяльність не раз перетиналася і взаємодоповнювалась», – повідомила член адміністративної ради "Ляршу" у Львові Ганна Косів.

У Львові представники Міжнародних рад перебуватимуть до 15 березня.

Довідка: Міжнародна рада "Ляршу" проводить зустрічі один раз в рік. До неї входять Адміністративна рада на чолі з головою, дорадчі групи з різних тематичних питань та представники 9 зон Ляршу у світі. Крім того, різні структури Міжнародної ради мають свої регулярні зустрічі по декілька разів на рік. Раз у три роки проходить Генеральна Асамблея - зустріч Міжнародної ради з провідниками усіх спільнот Ляршу у світі та всіма зональними координаторами (400-500 осіб).

На сьогодні існує понад 130 спільнот Ляршу у 35-ти країнах світу, що належать до різних культурних та релігійних середовищ.

Робота із започаткування Ляршу в Україні почалася ще в 1992 р., коли було створено "Віру і Світло" – спільноти дружби та підтримки для осіб з розумовою неповносправністю, їхніх батьків і молоді.

23 березня 2007 року Міжнародна рада руху Лярш (у пер. з франц. "Ковчег"), яка опікується неповносправними особами, затвердила проект створення першої спільноти Ляршу в Україні (у Львові) на основі Громадської організації Спільнота "Ковчег". Це перша спільнота на території всього пострадянського простору.