Мови

 

Добігла до завершення III Європейська Екуменічна Асамблея

2007-09-10 15:30

З нагоди закінчення Асамблеї опубліковано заключне звернення, головною ідеєю якого є твердження про те, що християнське свідчення буде достовірним лише тоді, коли усі разом прямуватимуть до видимої єдності. Учасники зустрічі наголосили на тому, що діалог не має альтернативи, а Христові учні, не зважаючи на «болісну рану» поділів, покликані шукати спільної згоди щодо моральних цінностей, які випливають з Євангелія і щодо достовірного християнського способу життя, який свідчитиме про Христове світло у секуляризованому суспільстві.

У Посланні вміщено 10 вказівок, перша з яких – необхідність «проголошувати Христа як Світло і Спасіння для світу». Далі – продовжувати богословський діалог, помножувати нагоди для спільної молитви, сприяти екуменічному вихованню на всіх рівнях. Послання підкреслює спільний обов’язок всіх християн дбати про мир, справедливість, боротися з бідністю, охороняти створений світ і шанувати меншини. Учасники екуменічної зустрічі висловили заклопотаність з приводу нової хвилі озброєнь, зазначаючи, що насильство і тероризм в ім'я релігії насправді є її запереченням.

Кінцевий документ III Європейської Екуменічної Асамблеї, що відбувалася від 4 до 9 вересня в румунському місті Сібію під гаслом «Світло Христове просвічує всіх. Надія на оновлення та єдність у Європі» наголошує на тому, що «кожна людина, створена на образ і подобу Божу, від моменту зачаття аж до природної смерті заслуговує на однаковий рівень пошани і любові, не зважаючи на віровизнання, культуру, вік, стать чи етнічне походження».