Мови

 

Українські, єврейські та польські студенти роблять перші кроки у міжнаціональному та міжконфесійному діалозі

2006-06-21 12:00

Місце проведення семінару – Унівська Свято-Успенська лавра – обране не випадково. Саме тут під час Другої світової війни священики та ченці Української Греко-Католицької Церкви рятували від Голокосту євреїв, надавали допомогу українським та польським дітям. Робили вони це з благословення Митрополита Андрея Шептицького та його брата архимандрита Климентія Шептицького.

Одним із врятованих євреїв був Адам Ротфельд – відомий сьогодні польський політик та вчений, професор, колишній Міністр іноземних справ Польщі. Саме під патронатом цієї людини, а також Патріарха Любомира (Гузара) та інших видатних громадських діячів з України, Польщі, Ізраїлю проходить студентський семінар «Ковчег».

Прес-конференція, присвячена відкриттю Міжнародного студентського семінару, відбулася 21 червня в приміщенні Українського католицького університету у Львові. У ній взяли участь директор Інституту релігії та суспільства, проректор УКУ проф. Мирослав Маринович, консул Республіки Польща у Львові Ришард Клємм, Голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмельова, директор Львівського обласного Єврейського благодійного фонду „Хесед-Ар’є” Адель Діанова, директор Центрального Українського Фонду історії Голокосту „Ткума”, експерт ОБСЄ д-р Ігор Щупак та ін.

Відкрив прес-конференцію Мирослав Маринович, який передав вітання учасниками семінару від Глави УГКЦ. Патріарх Любомир (Гузар) впевнений, що міжнаціональний і міжконфесійний діалог – це добра, благословенна справа. Сам Мирослав Маринович наголосив, що „цей семінар є спробою зробити добрі справи, щоб пройти бурі непорозумінь і продовжувати спільне буття”. Мета семінару – звернути увагу на свідомість молодих людей – представників етнічних українців, поляків та євреїв, зацікавити молодь необхідністю спільно йти шляхом порозуміння та взаємоповаги. Сама назва семінару, за словами віце-ректора УКУ, є символічною: „Збираємося на ковчезі, щоб разом перейти всі бурі і спільно продовжувати історію нашого буття”.

За словами консула Республіки Польщі в Україні Ришарда Клємма, організатори семінару зробили добру справу, адже захід розрахований на молодь, яка будуватиме майбутнє на засадах толерантності. Він побажав учасникам семінару успішно впроваджувати у життя те, про що йтиме мова на семінарі.

Як сказав Ігор Щупак, директор Центру „Ткума”, вони хочуть проводити не поодинокі заходи, а цілу систему різних заходів, направлених на популяризацію толерантності. „Альтернатива діалогу — це ворожість”, — наголосив він.

Учасниками семінару, за інформацією організаторів, є студенти Соломонового університету з Києва, Харкова, Львова, студенти УКУ, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Чернівецького державного університету, Львівської академії друкарства, Банківського інституту, Львівської комерційної академії, Київського національного педагогічного інституту ім. Драгоманова та ін.

Організаторами семінару виступили: Центральний Український Фонд історії Голокосту „Ткума” („Відродження”), Федерація польських організацій в Україні та Український католицький університет у Львові за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Американського Єврейського Розподільчого Комітету „Джойнт»” у Києві й Дніпропетровську та Львівського обласного Єврейського Благодійного Фонду „Хесед-Ар’є”.

Перший міжнародний, міжконфесійний молодіжний семінар „Ковчег” завершить роботу 24 червня круглим столом, на якому будуть підведені підсумки трьохденної праці.

 

www.risu.org.ua