Мови

 

В Росії відбулася Перша Католицько-Мусульманська Конференція

2005-11-27 11:15

Зустріч, яка мала назву "Іслам та Християнство: Шлях до Діалогу", відбувалася у головній мечеті Москви, та була присвячена 40-й річниці прийняття декларації "Nostra Aetate", про стосунки між Католицькою Церквою нехристиянськими віровизнаннями, на Другому Ватиканському Соборі.

Декларація сприяла новому порозумінню між віруючими католиками та мусульманами, "які поклоняються одному Богу, живому та існуючому, милосердному та всемогутньому". У ній також підкреслено ті пункти догм, які є спільними для обох релігій, що народжені від віри Аврааама.

Організаторами зустрічі виступили: Рада муфтіїв Росії, Духовне Управління мусульман Європейської частини Росії, Католицька Дієцезія Матері Божої в Москві та Свято Андріївська Богословсько-Біблійна школа. 

Католицький єпископ Москви Тадеуш Кондрусевич зазначив, що "у контексті стосунків, які панують на даний час між релігіями у світі, конференція набирає нажзвичайно великої важливості, коли не лише місцева, але і світова спільнота стоїть перед лицем виклику приходу небезпечніших часів."

"Наші різні релігії повинні спільно відповісти на ці виклики у достойний та відповідний спосіб", - сказав католицький прелат, - "Це є нашим моральним обов'язком та суспільним зобов'язанням. Парадоксально, що з однієї сторони модерний світ стає щораз більше секулярним і живе так, ніби Бога не ісує, та з іншої він благає релігійних лідерів: Допоможіть нам, вся наша надія на вас!"

Архиєпископ продовжував: "Хоча, нажаль, надія на те, що релігії вирішать світові проблеми, не дала очікуваних результатів, ми зобов'язані вчити світ, уражений нерівністю, моральним релятивізмом, ксенофобією, корупцією, нескінченими військовими конфліктами та тероризмом, того, що взаємний діалог та толерантність між різними вірами є шляхом до зцілення світовихх проблем".

Равіль Ґайнутдін, президент Ради муфтіїв Росії, сказав: "Сорок років тому почалася ера діалогу та пошуку єдності між конфесіями. Вперше в історії християнсько-мусульманських стосунків, Церква побачила в мусульманах - не ворогів чи єретиків, але учасників стосунків всередині людства на рівних правах."

За словами Ґайнутдіна, декларація "Nostra Aetate" заклала основи для взаємної співпраці між католиками та мусульманами на світовому рівні." Говорячи про внеску попереднього Папи Ґайнутдін додав: "Ми мусульмани визнаємо у особі Івана Павла ІІ великого релігійного реформатора, який приділяв багато уваги поширенню ідей Другого Ватиканського Собору та діалогу між релігіями."

Отець Ігор Вижанов, секретар з міжхристиянських стосунків Відділу Зовнішніх Стосунків Московського Патріархату Російської Православної Церкви сказав, що принципи "Nostra Aetate" зараз у житті Європи є більше на часі ніж будь-коли дотепер, коли недавні трагічні події у Франції поставили під питання мирне співіснування Мусульманської та Християнської культур, включаючи Росію. Російська Православна Церква  може подати добрий приклад практичного діалогу", продовжив о. Вижанов, додаючи, що на його думку діалог є "оптимістичним та дружнім." "Якщо у основі стосунків між різними релігіями є любов, тоді не залишиться місця для ненависті, екстремізму та тероризму", сказав він.

У декларації, яка була підписана учасниками наприкінці зустрічі, релігійні лідери зауважили, що "світ неможливо покращити через вирішення його проблем лише в межах секуляризму."

Учасники були переконані, що "кожа людина має право на свободу совісті та на богопочитання, згідно з його релігійними переконаннями."

"Екстремізм є невластивий релігійному хаактеру, і всемогутній Бог на благословляє насильство та тероризм," додали вони. "Порозуміння, діалог та толерантність між різними вірами є шляхом до уздоровлення проблем світу."

http://www.zenit.org - ZE05112727