Мови

 

Християнські конфесії об'єдналися за християнські цінності у школі

2005-06-29 15:15

Про це вони повідомили на прес-конференції 29 червня, зачитавши спільне звернення до Президента Віктора Ющенка, голови Верховної Ради Володимира Литвина, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і міністра освіти та науки Станіслава Ніколаєнка, – повідомив 29 червня сайт „ ProUa ”.

У зверненні, підписаному Главами УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ сказано, що представники Церков підтримують ініціативу Ющенка щодо запровадження в освітній процес викладання основ християнської етики і пропонують підготувати підручники та відповідні нормативно-правові акти освітньо-церковної комісії при Кабміні.

У зверненні також йдеться, що вивчення учнями зазначеного предмету сприятиме консолідації суспільства, сам предмет буде позаконфесійним і не супроводжуватиметься релігійними обрядами.

Глави конфесій також пропонують Кабмінові розробляти програму викладання цього предмета на засадах толерантності та добросусідства, передбачивши в навчальній програмі можливість ознайомлення з існуючими в Україні іншими релігійними культурами і традиціями.

Крім того, первоєрархи просять ужити необхідних заходів для забезпечення кваліфікованого викладання цього предмету, ввести підготовку і перепідготовку кадрів у вищих навчальних закладах.

За словами представників Церков, відповідно до соціологічного дослідження, проведеного Центром ім. Разумкова, близько 40% респондентів виступили за викладання в українських школах християнської етики, понад 10% – проти.

Представники Церков також відзначили, що пропонують впроваджувати предмет поетапно, зокрема, у тих областях, де вже є спеціально підготовлені викладачі, зокрема, у Донецькій області, Криму, Західній Україні, Рівненській області та інших.

Предмет „Основи християнської етики” уже викладається в Київському коледжі ім. Сухомлинського.

Як повідомлялося, раніше Ющенко заявив про намір доручити Міністерству освіти ввести з 1 вересня спеціальний курс з етики віри.

Світлина зі сайту Української Лютеранської Церкви

•   http:// www.risu.org.ua/ukr/resourses/religdoc/ecumen_doc/appeal_christianeducat...

•   http://ua.proua.com /news/2005/06/29/113143.html

•   http://www.ukrlc.org/ULCschool/ternopil_2004.htm

•   http:// www.5tv.com.ua/newsline/182/40/9997/