Мови

 

Українська міжцерковна рада закликає Ющенка розробити механізми взаємодії Церкви і держави

2005-02-16 12:30

У ньому всім християнським Церквам України пропонується починати богослужіння з молитви за Україну і з виносу державного прапора. В.Ющенку і Кабмінові запропоновано 11 березня провести національну президентську молитву благословення за всі структури нової влади і весь народ. Крім того, УМР пропонує оголосити 2005-й Роком примирення і злагоди.

Також пропонується замінити Державний комітет у справах релігій на представницький, консолідуючий, постійно діючий орган, у якому будуть представники всіх існуючих в Україні Церков.

Крім того, УМР виступає за „люстрацію колишніх провідників „войовничого” атеїзму”. В.Гарбар пояснив цю позицію бажанням „відлучити від формування духовної культури” некомпетентних осіб. Говорячи про люстрації, єпископ наголосив, що це є „компетенцією Церкви, це нормально, це правильно”, і це поняття є в Біблії.

Звернення підписали переважно представники протестантських Церков України. Відсутність підписів представників Української Православної Церкви Київського і Московського Патріархатів, а також УГКЦ і РКЦ В.Гарбар назвав „технічними питаннями”, додавши що представники цих конфесій уже висловили згоду з текстом документу.

•   http :// www . interfax . kiev . ua / cgi - bin / press . cgi ?1,2005-02-14-002