Мови

 

Відбулася зустріч координаційного комітету міжнародного католицько-православного діалогу

2022-05-25 20:00

Координаційний комітет Спільної міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою Церквою та Православною Церквою зустрічався з 16 по 20 травня 2022 р. в Ретимно (Греція), на якому спів-головуючими були кардинал Курт Кох, президент Папської ради сприяння єдності християн, та архиєпископ Тельміський Йов (Геча) від Вселенського Константинопольського Патріархату.

Як читаємо в Комюніке, Комітет завершив працю над редакцією проекту тексту під назвою «Примат і синодальність в другому тисячолітті і сьогодні», який буде розглядатися на Пленарній сесії Спільної міжнародної комісії, передбаченої на 2023 рік. Остання зустріч Координаційного комітету мала місце в грудні 2019 року в Монастирі Босе (Італія).

Останнім документом Комісії з назвою «Синодальність і примат у першому тисячолітті: назустріч спільному розумінню у служінні задля єдності Церкви», який було прийнять у вересні 2016 р у К’єті (Італія).

КОМЮНІКЕ

Після дворічної перерви спричиненої пандемією, 16-20 травня відбулася зустріч Координаційний комітет Спільної міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою Церквою та Православною Церквою під спів-головуванням кардинала Курта Коха, президента Папської ради сприяння єдності християн та архієпископа Тельміського Йова (Гечі), Вселенський Константинопольський Патріархат, у конференц-центрі «Теомітор» у Ретимно (Крит, Греція). Щиро і по-братерськи зустріч приймав митрополит Ретимно і Авлопотамосу Продромос.

Комітет завершив працю над редакцією проекту тексту під назвою «Примат і синодальність в другому тисячолітті і сьогодні», який буде розглядатися на Пленарній сесії Спільної міжнародної комісії, передбаченої на 2023 рік. Глибоко стурбовані трагічною війною в Україні і великою кількістю жертв і біженців, члени молитовно закликали Божий мир на цю країну та її народ.

Наприкінці зустрічі члени Комітету відвідали архієпископа Критського Євгенія, який високо оцінив виконану працю та висловив надію на майбутнє католицько-православного діалогу.

Джерело: Папська рада сприяння єдності християн