Мови

 

Відеозвернення українських семінаристів до російських

2022-04-14 16:00

"Спостерігаючи за хвилями дезінформації з боку російської федерації щодо війни в Україні, особливо тих, що походять із церковного середовища, серед семінаристів Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви виникла ідея звернутися до семінаристів у росії із закликом до поширення правдивої інформації про цю війну", — зазначили в Інституті екуменічних студій УКУ, який був серед ініціаторів цього звернення.

За їх словами, поштовхом до цього стало кілька ініціатив, спрямованих на знайомство між семінаристами УГКЦ та ПЦУ, які мали місце у 2021 році, коли семінаристи з Львівської та Київської духовних семінарій УГКЦ та Київської православної богословської академії ПЦУ познайомилися між собою. Одна з них – Проект Відкритого православного університету та Нової бібліотеки Софії мудрості, присвячений пошуку спільної спадщини та обміну унікальними традиціями греко-католиків та православних, який відбувся у квітні минулого року; інший – «Школа міжконфесійного діалогу – місце неформальної зустрічі майбутніх церковних служителів», організованої в червні минулого року Інститутом екуменічних студій УКУ у партнерстві з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Київською православною богословською академією та Східноєвропейським інститутом.

До ініціативи відеозвернення долучилися також семінаристи з Тернопільської та Дрогобицької духовних семінарій УГКЦ.

«Семінаристи – майбутні пастирі Христові, які вже й тепер покликані свідчити про правду. Тому метою цього відео є донести семінаристам росії правду про події, що відбуваються, і закликати молитися за мир і припинення цієї ганебної та несправедливої ​​війни. Головним завданням та ідеєю відео є достукатися до сердець та умів семінаристів Росії, щоб вони нас почули та зрозуміли. Сподіваємося, що меседж, який ми надсилаємо семінаристам Росії, стане закликом до дії у поширенні правди», – каже брат Степан Зелінський, семінарист ЛДС.

Автори звернення сподіваються, що до цієї ініціативи приєднаються студенти інших українських вишів, щоби у такий спосіб достукатися до студентської молоді в російській федерації, долаючи таким чином інформаційний бар'єр, збудований кремлівською пропагандистською машиною, повідомляє РІСУ.

Для контактів з авторами звернення: sw2k22@gmail.com