Мови

 

«Ми бачили зорю на сході й прийшли Йому поклонитись» (Мт. 2. 2)

2022-01-17 14:00

Кожного року впродовж тижня, з 18 по 25 січня, християни у всьому світі спільно моляться за дар єдності між собою. У християнських спільнотах зростає усвідомлення, що церковна єдність є даром, до якого потрібно відкрити наші серця у молитві. Спільна мандрівка до єдності не буде плідною, якщо не відбуватиметься у молитві та наверненні серця.

Щороку тексти для Тижня молитов укладаються регіональними церквами спільно з представники Папської ради сприяння християнській єдності і Комісією Віра та Церковний устрій Всесвітньої ради Церков. Остаточний текст надсилається усім членам ВРЦ та єпископським конференціям Римо-Католицької Церкви. Всіх заохочують користати, перекладати та адаптувати матеріали відповідно до контексту.

Цього року текст з роздумами та молитвою до Тижня молитов за християнську єдність підготували християни Близького Сходу (Близько-Східна Рада Церков, Бейрут). Тема «Ми бачили зорю на сході й прийшли Йому поклонитись» взята із євангельської розповіді ап. Матея (Мт. 2. 1-12). Християни Близького Сходу пропонують ці роздуми, усвідомлюючи, що у світі є багато страждань і труднощів, однак він «прагне світла, що веде до Спасителя, який може подолати темряву. Глобальна пандемія COVID-19, пов’язана з нею економічна криза та неспроможність політичних, економічних та соціальних структур захистити найслабших і найвразливіших підкреслили глобальну потребу у світлі, яке б світило в темряві. Зірка, що засяяла на сході, Близькому Сході, дві тисячі років тому і досі кличе нас до ясел, туди, де народився Христос. Вона запрошує нас туди, де Дух Божий живий і діяльний, до реальності нашого Хрещення та до перетворення наших сердець.»

Матеріали англійською мовою до Тижня молитов за християнську єдність 2022 ви можете знайти тут.

Дивіться також відео про цю всесвітню молитовну ініціативу від Директора ІЕС Павла Смицнюка.