Мови

 

Спільна заява лідерів релігійних організацій США щодо расової несправедливості

2020-07-03 22:30

Спільний документ отримав назву "Цей моторошний момент: Заява релігійних лідерів та громад щодо кризи расової несправедливості та упередженості і поточні протести". Ця заява є важливою, тому що євреї, християни, мусульмани, буддисти, індуїсти, бахаї, гуманісти, корінні жителі, джайни, сикхи, даосисти, унітарні універсалісти, зороастрійці та багато інших підписали заяву, і зуміли в один голос виступити, відчуваючи нагальність моменту, щодо системного зла расизму, яке гнітить США. Черпаючи натхнення та силу з духовних джерел своїх традицій, кожна релігійна спільнота наголошує на своєму зобов’язанні до справедливості, миру та примирення.

Автори заяви зокрема закликали:

- Молитися та діяти разом за наше спільне майбутнє, знаючи, що ми покликані любити нашого ближнього.

- подолати расизм у нашому суспільстві та визнати нашу співучасть у ньому у всіх його підступних формах. Це включає явну участь у ненасильницьких акціях протесту, виявлення ситуацій із расовою несправедливістю, вирішувати проблеми та бути партнерами постраждалим громадам.

- Закликати місцеве та регіональне правоохоронне та політичне керівництво негайно припинити будь-які форми насильства проти ненасильницьких протестувальників, а також щоб застосовувати ненасильницькі та нелетальні засоби для боротьби з поведінкою злочинців, які здійснюють насильство.

- Закликати органи місцевого самоврядування та державних органів влади сприяти продовженню конструктивних, ненасильницьких протестів. І ми закликаємо їх розслідувати шкоду чи смерть будь-яких осіб, які беруть участь у протестах чи заворушеннях.

- Нашими голосами висловлюємося не лише за расову справедливість, а й про економічну справедливість, що пов'язана із нею, але і проти мілітаризації та авторитарного використання наших правоохоронних органів. Ми повинні мати можливість вірити, що верховенство права застосовуватиметься чесно та справедливо до всіх сторін, інакше це не верховенство закону.

- Звернутися до людей віри, щоб навчалися про реальні наслідки расизму, та щоб зрозуміли та долучалися до рухів, керованими людьми із кольоровою шкірою, за справедливість, рівність та безсторонність.

- Підтримувати зусилля щодо різноманітності, неупередженості та прийняття у наших місцях молитви, роботи та життя.

- заохочувати волонтерство та благодійні ініціативи для інституцій, які працюють задля становлення расової справедливості та злагоди.

За матеріалами Public Orthodoxy