Мови

 

14 травня - день молитви та посту в намірі людства

2020-05-05 09:00

Зустріч Папи Франциска з членами Високого Комітету (11 вересня 2019) (Vatican Media)

Високий Комітет, скликаний минулого року, аби розробляти та здійснювати ініціативи, покликані впроваджувати в життя ідеї «Документа про загальнолюдське братерство», підписаного Папою Франциском та Великим Імамом Аль-Азгар Ахмадом Аль-Таїбом, пропонує провести в четвер, 14 травня, День молитви та посту в намірі людства.

У закликові, зверненому до «наших братів, які вірять у Бога Творця» і до «наших братів у людстві», зазначається, що наш світ сьогодні «змагається з великою небезпекою, що загрожує життю мільйонів людей на всій планеті». Члени комітету, до складу якого ввійшли представники християнства, ісламу та юдаїзму, наголошуючи на важливості ролі лікарів і науковців у доланні цієї епідемії, закликають не забувати звертатися до Бога-Творця.

«Отож, ми запрошуємо всіх людей, в усьому світі, підносити благання до Всевишнього Бога, молячись, постячи та чинячи діла милосердя. Кожен, де би він не перебував, відповідної до своєї релігії, вірування чи доктрини, нехай благає Бога, аби Він усунув цю епідемію, врятував нас від цього лиха, допоміг ученим знайти ліки, які її переможуть, і щоби визволив світ від санітарних, економічних і гуманітарних наслідків цієї загрозливої пандемії», – читаємо у зверненні, яке завершується пропозицією обрати 14 травня днем молитви, запрошуючи «всіх релігійних лідерів та людей в усьому світі» піднести одноголосні прохання до Всемогутнього за порятунок людства, подолання пандемії, відновлення безпеки та стабільності, «вчиняючи наш світ ще гуманнішим і більш братерським».

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан