Мови

 

У Франції студенти стають волонтерами «коронавірусного фронту».

2020-03-21 08:45

Університет готується до закриття на карантин, але понад 200 студентів зголосилися в якості волонтерів, записуються на спеціальній платформі, яка координує організацію догляду за дітьми медиків. Станом на сьогодні допомогу волонтерів отримали близько 50 сімей, 150 студентів медиків пішли працювати в університетську лікарню, 12 студентів і викладачів фармацевтичного факультету почали виготовляти водно-спиртовий розчин, згідно з рецептурою, рекомендованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Пляшки з цим розчином роздають у лікарні в Анжері та околицях а також лікарям загальної практики.

Виготовлення водно-спиртового розчину в університетській лабораторії досягло вже 160 літрів у день, і є можливість збільшити його до 200 літрів на день, оскільки потреба у ньому зростає. Для виготовлення розчину потрібно небагато сировини (етиловий спирт, перекис водню, дистильована вода і гліцерин), але дозування складників вимагає дотримання чіткого дотримання рецептури, з урахуванням великої летючості етанолу.

Невелика команда викладачів та майбутніх фармацевтів під кінець робочого дня валиться з ніг. «Це дуже втомлює, тому що ви мусите впродовж цілого дня перебувати у вертикальному положенні і бути дуже зосередженими, – говорить Артюр Піро, студент-докторант фармацевтичного факультету, – наприкінці дня болять ноги. Але ми дуже дружні, і це наш спосіб виконати нашу частину роботи».

За повідомленням газети «Ла Круа», Флоранс Паньє, спеціальний кореспондент в Анжері 20/03/2020

Переклад Тарас Дмитрик