Мови

 

Католицькі та лютеранські єпископи у Скандинавії видали Спільну Заяву стосовно біженців

2020-03-17 10:15

Напруження на кордоні між Грецією та Туреччиною зростає, коли тисячі переважно сирійських біженців намагаються потрапити в Європу.

9 березня католицькі та лютеранські єпископи Скандинавії виступили зі Спільною Заявою, в якій закликали лідерів Європи діяти відповідально щодо біженців, які рятуються від насильства та конфліктів.

Правовий та моральний обов'язок Європи

Шукати притулку - це право людини, кажуть єпископи. Вони наполягають на тому, що держави-члени Європейського Союзу мають як юридичне, так і моральне зобов'язання допомагати людям, які рятуються від гніту та переслідування.

В цей період Великого Посту, вони пишуть, "наші фізичні та розумові кордони випробовуються поширенням нового коронавірусу та погіршенням ситуації з біженцями на зовнішніх кордонах Європи". За словами Єпископів, спільним для обох викликів є потреба в особистій та спільній відповідальності "незалежно від політичних позицій".

Єпископи представляють Католицьку та Лютеранську Церкви в Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції. Веб-сайт Лютеранської федерації характеризує їх спільну заяву як "безпрецедентну". "Ми ніколи не зможемо зберегти власні країни в безпеці", - йдеться у повідомленні, "якщо нам не вдасться допомогти вирішити проблеми конфліктів".

Беручи на себе спільну відповідальність

Визнаючи, що "не можна просто відкрити кордони" і що безконтрольна імміграція не є вирішенням проблеми, єпископи наполягають на тому, що "ми несемо спільну відповідальність за те, щоб забезпечити гідні умови життя в тих країнах, які зараз переживають війну та бідність".

У заяві також засуджено "відсутність віри у майбутнє, втрату загальнолюдських цінностей та людської гідності, та недалекоглядну політику з усіх боків".

Розподіляючи тягарі

Тягар відповідальності слід розподіляти і брати на себе спільно, підсумовують єпископи. Тому що, "якщо ми зазнаємо невдачі, ми втратимо нашу людськість".

14 березня 2020

Джерело: VaticanNews