Мови

 

ВОЄДИНО У МОЛИТВІ

2020-01-23 08:45

Вчора, 23 січня,  у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбулася щорічна екуменічна Молитва за єдність християн та мир в Україні. У спільному молебні, ініціатором та організатором якого був  Інститут екуменічних студій УКУ, взяли участь представники християнських Церков та спільнот Львова.

Зокрема, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир (Груца) під час проповіді наголосив:

“Нас об’єднує те, що ми є людьми. Головне - людиною залишитися.  Ми народилися людьми, стали християнами.  Звичайно, що ми носимо певну таку рану певного розподілу, бракує єдності, але ніщо нам не завадило сьогодні стати довкола Божого Слова і молитися. Молитися устами, молитися також серцем. Тому що Ісус дав вказівку іти, провідувати, навчати. І, ми, учні ХХІ століття, це і робимо”. 

Представник організаторів, співробітник ІЕС о. Роман Фігас подякував кожному із присутніх священнослужителів за «палке слово, яким захочуєте нас шукати Бога, шукати єдності».

Долучився до моління і ректор УКУ о. д-р. Богдан Прах: «Ми сьогодні спільно молилися, були разом, але я заохочую нас усіх, кожного дня, молитися за єдність». 

У привітальному слові поділився своїми думками про єдність настоятель парафії св. Софії ПЦУ у Золочеві о. Василь Саган: “На жаль, сьогодні ми інколи відчуваємо поділеність у багатьох аспектах, зокрема календарному. Але маємо надію, що Господь удостоїть нас цього великого дару, який називається єдність. Христос Рождається!”.

о. Григорій Драус, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ РКЦ наголосив на важливості у цьому житті – бути людьми.

Декан богословського факультету  Львівської православної богословської академії ПЦУ протоієрей Назарій Лозинський підкреслив: “Ми сьогодні, духовенство, миряни, стоїмо перед цим Божим Словом, яке є немов на сторожі нашого життя. І наші молитви будуть марними, наша любов буде марною, якщо ці молитви і ця любов одне до одного не будуть взоруватися на Боже Слово, якщо це Слово не буде у наших серцях.  І бажаю сьогодні усім, щоб Слово Боже було у наших серцях, а Христос був між нами”.

“Мені пригадалася Біблійна історія, коли Ісус Христос пішов у Гефсиманський Сад і попросив учнів молитися. І потім його молитва до Отця. Розмова з Отцем. Молитва, яка дає силу, єдність. У Бозі все можливо. І це свідчить про силу, яку має молитва”, - поділився старший пастор церкви “Гефсиманія” Валерій Марченко.

Екуменічне моління відбулося у стінах Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Священнослужитель храму о. Тарас Михальчук підкреслив:

“Очевидно нам як спільноті капеланів, зокрема військових капеланів, дуже приємно, що саме у стінах Гарнізонного храму ми помолилися за єдність усіх християн. Сьогодні дякуємо усім за таку Вашу чисельну присутність”.

Додомо, що до екуменічного Молебню також долучилися відповідальний за підтримку екуменічного руху та міжрелігійного діалогу у Львівській Архиєпархії, о. Ростислав Будзан, протодиякон Львівської Архиєпархії УГКЦ Назарій Ярунів.

Після завершення молитви віряни прослухали колядки у власному аранжуванні квінтету Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла “P&P” (“Peter&Paul”).

 

Наталія Байда 

Фото Оксани Войтко