Мови

 

«Відповідальність VS популізм»: у Львові стартує XІІ Екуменічний соціальний тиждень

2019-10-01 15:45

У середу, 2 жовтня 2019 року, у Львові розпочнеться Всеукраїнський суспільний форум ХІІ Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) на тему: «Відповідальність VS популізм». Впродовж Екуменічного соціального тижня проводитимуться обговорення, аби глибинно розкрити поняття «відповідальність» і «популізм» з експертами з різних сфер суспільного життя України, – про це сьогодні анонсувала команда Тижня під час брифінгу в Львівській міській раді.

«Зараз ми живемо в епосі, у якій популізм і демагогія беруть вверх. Популізм існує тоді, коли політики (фактично) в демократичний спосіб обіцяють те, що не можуть здійснити, і тим самим вони діють безвідповідально. Адже коли популіст отримує голосив на виборах, тоді його популізм стає легальним, але все одно залишається безвідповідальним. Тому для нас є виклик: не стати жертвою такого популізму. Вимагаймо від наших керівників не те, щоб ми могли почути приємні для нас речі, а щоб вони брали відповідальність за свої слова, а також здійснювали демократичним способом все те, що вони обіцяють», – наголосив о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ.

Президент Інституту також додав, що вже третій рік поспіль Екуменічний соціальний тиждень відбувається у дві сесії – весною в Києві, а восени – традиційно у Львові.

«Багато хто нас запитує, а що означає ця символіка Тижня? Маленька рука – відповідальність, яка шукає для себе поживи; а велика, яка переповнена різними людьми, – це є той народ, який хоче чути те, що дуже часто не можна здійснити», – пояснив о. д-р Іван Дацько.

За його словами, такий форум допомагає втілювати заклик Папи до Східних Католицьких Церков, а саме: займатися екуменічним питанням та йти шляхом єдності.

«Ми запросили взяти участь у Тижні представників духовенства, релігійних організацій, освіти, влади, громадського сектору та медіа, щоб обмінятися досвідом, а також організувати і напрацювати нові альтернативи для подолання популізму, який так стрімко розвивається у нашому суспільстві», – підкреслила Оксана Іленьків, керівниця проекту.

«Ми дуже раді, що в нашому місті ця ініціатива відбудеться вже в 12-те. Тому місто активно підтримує і допомагає проведенню Екуменічного соціального тижня. Від імені міського голови хочу запросити усіх львів’ян та гостей міста на всі тематичні майданчики цього форуму», – зазначив Петро Залуга, начальник управління внутрішньої політики Львівської міської ради.

«Оскільки цей проект відбувається уже в 12-те, то це свідчить лише про те, що теми, які піднімаються під час такого Тижня, є надзвичайно актуальними. Ба більше, це саме ті теми, про які суспільство не завжди наважується  говорити», – переконана Леся Корнат, начальниця управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи ЛОДА.

На її думку, популізм в різних країнах – це різний популізм, адже він у кожної держави проявляється інакше. Ба більше, він є популярним навіть у країнах з усталеною демократією.

«Потрібно достеменно розібратися, а які ж загрози популізму є в Україні? Яка повинна бути відповідальність за ті обіцянки та кроки, які роблять політики або ті люди, які беруть собі для озброєння популістичні методи? Саме тому Львівська обласна державна адміністрація підтримує Екуменічний соціальний тиждень, як і раніше», – доповнила Леся Корнат, начальниця управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи ЛОДА.

Варто зауважити, що в рамках Тижня у пятницю, 4 жовтня 2019 року, в холі Центру Митрополита Андрея Шептицького (вул. Козельницька, 2а) відбудеться Благодійний аукціон витинанок «Віра в життя» за участі жінок-громадських діячок України. Кошти з аукціону будуть передані Львівському обласному благодійному фонду «Немовля», який опікується передчасно народженими дітьми при Львівській обласній клінічній лікарні (відділення патології новонароджених дітей). Початок заходу о 17 год.

 

Програма заходiв та реєстрація на сайті — http://esweek.org.ua/ua/.

Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна.

Організатор Форуму — Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Це традиційна подія осені вже з 2008 року.

Оксана Войтко, пресслужба ХІІ Екуменічного соціального тижня