Мови

 

К О М У Н І К А Т

2018-06-08 13:45

4-7 червня 2018 р. в містечку Ліменас Херсонісу, на острові Крета (Греція) відбулися наради підкомісії Координаційного Комітету Змішаної Міжнародної Комісії для Богословського Діялогу між Католицькою Церквою і Православною Церквою. Загальною темою нарад була Примат і Синодальність у другому тисячоліттю. В особливий спосіб проаналізовано період від 19-го століття до наших днів. Чималу чистину нарадбуло присвячено і питаннi т. зв. уніятизму

Наради відбулися в дружній і діловій атмосфері і підкомісія підготувала п’ять документів (всього 28 сторінок), які будуть представлені на пленарній сесії Координаційного Комітету в монастирі Бозе (біля Мілано в Італії) 13-17 листопада 2018 р. 

Всі п’ять документів, пропозиції та рішення підкомісії були одноголосно прийняті як православними, так і католицькими членами підкомісії. 

Було підкреслено, що східні католицькі Церкви не тільки мають право на існування, але слід їх вважати Церквами-Сестрами, які мають свою питому роль у дальшому розвитку екуменічного діялогу між православною та католицькою Церквами. 

Уніятизм, в дусі Баламандської Заяви з 1993 р., не є ані моделем ані методом праці для єдности Церков, і слід не уживати терміну уніят

Рівночасно друга підкомісія у цих же днях відбувала свої наради на острові Кипр. Вона рівно ж виготовила відповідні документи, які будуть представлені в листопаді у Бозе.

У нарадах у Креті брали участь:

Архиєпископ Йов з Телмессос [Ґеча] - (Вселенський патріярхат) – співголова підкомісії;

Архиєпископ Роланд Міннерат – (РКЦ у Франції) – співголова підкомісії;

Єпископ Ігнатій Бранічевський [Мідіч] – (Сербська Православна Церква);

Єпископ Димитрій [Салахас] – (Греко-Католицька Церква Греції);

о. Патріцію Влацію – (Румунська Православна Церква);

о. Іван Дацько – (Українська Греко-Католицька Церква);

о. Олексій Дікарев – (Російська Православна Церква);

о. Гіяцинт Дестівель – (Папська Рада для Сприяння Єдности Християн);

Проф. д-р Терезія Гайнталер – (РКЦ – Франкфурт, Німеччина);

о. Христофор Массіс – (Тесалоніки - Грецька Православна Церква);

Проф. д-р Теодорос Янґу – (Тесалоніки - Грецька Православна Церква).

 

Загалом участь у роботі взяло 11 осіб, серед яких шість представників православної Церкви і п’ять представників католицької Церкви.

Дуже гостинним господарем зустрічі був митрополит Петрас і Херсоніський, Ґерасімос.  

На пленарній сесії у монастирі Бозе (Мілано) 13-17 листопада 2018 р. буде опрацьований остаточний документ для пленарної зустрічі всієї Комісії, яку передбачується в 2019-му році в одній з православних країн.

Прес-служба Iнституту екуменічних студій УКУ