Мови

 

У Львівській міській раді відбулась прес-конференція з нагоди відкриття Х Екуменічного соціального тижня

2017-10-03 15:00

 

Участь у заході взяли організатори та представники співорганізаторів:

о. д-р Богдан Прах – ректор Українського католицького університету;

о. д-р Іван Дацько – президент Інституту екуменічних студій УКУ;

Оксана Іленьків – координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Інституту екуменічних студій УКУ;

Ніна Гайдук – директор міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція»;

Мирослава Туркало – директор департаменту культури, національностей і релігії Львівської обласної державної адміністрації;

Модерувала захід Наталія Ліхновська –  менеджер зі з’язків з громадськістю Інституту екуменічних студій УКУ.

«Екуменічні соціальні тижні мають колосальне значення для українського суспільства. Перебуваючи серед наших емігрантів за кордоном в різних країнах та спілкуючись щиро з ними, чуємо основні причини, чому вони там опинились. Головна причина полягає в тому, що в Україні вони не почуваються гідно, не відчувають безпеки, не мають соціального захисту. Наше завдання – зробити все, щоб люди не покидали своєї рідної держави. Через зустрічі, форуми, доповіді під час Екуменічного соціального тижня ми прагнемо звернути увагу влади та суспільства на ці проблемні питання. Хочемо, щоб люди відчули перспективу самореалізації, перспективу для своїх дітей і не піддавались депресії. Наша основна місія – змінити суспільство і подарувати людям відчуття безпеки та надії», – наголосиво. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

«Я вважаю, що X Екуменічний соціальний тиждень – це традиційний, мегастратегічний і дуже важливий захід, який буде відбуватись на Львівщині. Ця подія – це спільна справа порозуміння між людьми, між громадою, яка надважлива для держави, адже допомагає робити кроки для побудови успішного суспільства. Екуменічний соціальний тиждень – також дуже успішна платформа для діалогу між владою, представниками бізнесу, науковцями, громадськими активістами, громадськими організаціями, релігійними спільнотами для вироблення спільних правильних шляхів, якими в перспективі має йти наша держава», – зазначила Мирослава Туркало, директор департаменту культури, національностей і релігії Львівської обласної державної адміністрації.

«З точки зору соціальної роботи хочу сказати, що особлива важливість Екуменічного соціального тижня як форуму, який збирає громаду разом, полягає в тому, що ми тут можемо наголосити на загальнолюдських, релігійних цінностях та цінностях соціальної роботи. Цьогорічний захід символічний, ювілейний. Наш університет отримав безцінний міжнародний досвід від співпраці з Інститутом екуменічних студій в організації цього заходу. Екуменічний соціальний тиждень також акцентує на науковому пошуку, на можливості знаходження передового світового досвіду, який можемо реалізувати в Україні, а ще розкриває питання побудови інклюзивного суспільства. Наша участь в цьогорічному соціальному тижні полягає в проведенні круглого столу «Інклюзивне суспільство як показник зрілості нації» цієї пятниці, 6 жовтня у Національному університеті «Львівська політехніка». Всіх радо запрошуємо на цю подію», – розповіла Ніна Гайдук, директор міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція».

«Кожен Екуменічний соціальний тиждень відгукується на актуальні та важливі питання, які хвилюють суспільство. В попередні роки ми вже говорили про міграцію, освіту тощо. Питання гідності людини, духовної віднови та оновлення країни – головна тема цьогорічного форуму. Львівська міськрада, як завжди, активно долучається до організації цього важливого заходу. Насамперед, допомагаємо організовувати виставку-ярмарок соціальних організацій цієї суботи, 7 жовтня, на Площі Ринок, 1. Крім того, наші ЗМІ – прес-служба міськради та сайт «Духовна велич Львова –  надають постійну медіапідтримку у висвітленні всіх конференцій протягом Екуменічного соціального тижня. Мер Львова активно долучається до панельних дискусій та пленарних засідань, які триматимуть цього тижня. Бажаю всім плідної праці, щоб після цього Екуменічного соціального тижня ми мали багато практичних ініціатив та відчули себе в своїй державі справжніми українцями та справжніми європейцями», – наголосила Лідія Батіг, головний редактор сайту «Духовна велич Львова».

«Запевняю вас, що цей Екуменічний соціальний тиждень – це наступний крок, який призведе до позитивних змін у нашому суспільстві. Я хочу подякувати місту, області, Українському католицькому університетові, Національному університетові «Львівська політехніка» – всім, хто долучається до організації цього важливого заходу для нашої держави. Якби не було вашої моральної і матеріальної підтримки, наша ідея не втілилась би у життя. Цьогорічний ювілейний соціальний тиждень висловив гасла, які відносяться до всього людства: гідність, служіння, солідарність. Ми всі повинні зберігати свою гідність, повинні не лише як християни, але як порядні люди, бути готові служити, маємо бути солідарними одні з одними. Також ми прагнемо оновити нашу країну, вчимось, як будувати гідне справедливе суспільство, просимо наших та закордонних науковців, богословів поділитись своїм досвідом, як правильно розвивати свою гідність, як поважати гідність інших людей. Наші дискусії протягом Екуменічного соціального тижня будуть надзвичайно цікавими: говоритимемо і про родину, і про українську діаспору, і про інклюзивне суспільство тощо. Принагідно запрошую в четвер, 5 жовтня, на семінар Українського християнського академічного товариства «Єдність християн України – новий формат» та на презентацію перекладу книги «Фотієва схизма: історія і легенда» Франтішека Дворника», – зазначив о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ.

«Вже завтра наш Екуменічний соціальний тиждень розпочнеться о 13.20 год. із Божественної Літургії, яка буду проходити в Храмі Св. Софії-Премудрості Божої. Запрошуємо усіх відвідати нашу молитву, а також на урочисте відкриття та пленарне засідання, що відбуватиметься в Центрі Митрополита Андрея Шептицького. Нашими особливими гостями будуть представники з інших країн: проф. д-р Алоіс Бух, професор морального богословя з Німеччини; Фламінія Джованеллі, член Папської ради «Справедливість і мир», а також гості з Франції і провідні українські доповідачі. Цікавим заходом в рамках Екуменічного соціального тижня буде нагородження найкращих журналістів, які брали участь у конкурсі «Репортери надії» цієї пятниці, 6 жовтня. Радо запрошуємо до усіх заходів», – закцентувала Оксана Іленьків, координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Інституту екуменічних студій УКУ.

Деталі та ПРОГРАМА заходу на сайті – http://esweek.org.ua/ua/

Довідка:

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

 Джерело: "Духовна велич Львова"

Фото прес-служби ЛМР