Мови

 

Ще один крок до екуменізму: богословський діалог між Католицькою і Православними церквами триває

2017-09-13 13:45

У засіданні взяло участь вісімнадцять експертів, які представляли обидві Церкви. Очолювали наради кардинал Курт Кох, Президент Папської Ради для Сприяння Єдності Християн, і архиєпископ з Телмессос, Йов Ґеча. Українську Греко-Католицьку Церкву представляв отець доктор Іван Дацько, президент Іституту екуменічних студій Українського католицького університету.

 На основі спільного документу «Синодальність та Примат під час першого тисячоліття – назустріч спільному розумінню служінню для єдності Церков» від 21 вересня 2016 року, який був апробований у К’єті (Італія), Координаційний комітет вважав за потрібне створити дві підкомісії для опрацювання двох питань. Ці питання звучать так: На шляху до єдності у вірі: богословські й канонічні питання та Примат і Синодальність у другому тисячолітті і сьогодні.

 Обидві підкомісії складатимуться з п’ятьох представників православної Церкви та п’ятьох католицьких членів. Впродовж року під час трьох сесій буде здійснюватися робота над підготовкою відповідного документу, який буде представлений на пленарному засіданні Спільної Комісії для богословського діалогу між Католицькою і Православною церквами восени 2019 року.

 

            Приємно відзначити поступ у розвитку богословського діалогу між Католицькою та Православною церквами, що можна спостерегти на конкретних прикладах.

 

Прес-служба ІЕС