Мови

 

Міжрелігійний круглий стіл присвячений християнсько-ісламському діалогу та кримським татарам.

2014-12-11 11:45

«Умма» Шейх Саїд Ісмагілов, голова мусульманської кримсько-татарської релігійної спільноти “Їхсан” Ернест Абкелямов, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові Мирослав Маринович та завідуючий відділом забезпечення діяльності Уповноваженого Президента у справах кримськотатарського народу Арсен Жумаділов. Модерував круглий стіл Тарас Дзюбанський, голова Центру «Лібертас».

Учасників круглого столу привітав міський голова Львова Андрій Садовий: «Для міста велика честь і приємність, що сьогодні за круглим столом усі зібралися разом, тому що сьогодні як ніколи Україні потрібна єдність. Я думаю, що цей круглий стіл має показати велику єдність для великої спільної справи – побудови нашої держави. Тому я всім бажаю добрих думок, добрих прикладів для інших міст України. Я думаю, що цей процес, який починається в Україні, може бути прикладом для всіх інших країн».

Учасники обговорили питання як нам людям які вірують та практикують свою релігію бути свідками тих цінностей, які закладені у наших релігіях та яким чином саме у Львові комунікувати і знайомитися з традиціями одні одних та активно співпрацювати.

«Ми дуже вдячні львів’янам за гостинність. Особливе значення для нашої спільноти і жителів Львова має бути пошук спільного та налагодження партнерства для діалогу і співпраці. Наші орієнтири: враховувати всю мультикультурність та релігійність, відкритість, повагу до інших цінностей і вміння слухати інших. Необхідна не просто терпимість, а повага до іншого, яка передбачає знання один про одного. Тож для нашої спільноти важливим є активна участь переселенців-мусульман у житті Львова при збереженні своєї ідентичності» – наголосив голова мусульманської кримсько-татарської релігійної спільноти “Їхсан” Ернест Абкелямов.

«Я переконаний, що Україна ще скаже своє слово і в питаннях міжхристиянського екуменізму і міжрелігійного діалогу також. Крім того, для нас дуже важливим є питання взаємопізнання, задля уникнення конфліктів. Ми повинні бути готовими до того, що різниця у поведінці не є проявом недоброзичливості чи нетолерантності. Мудрість полягає не в тому, щоб зробити наше життя без конфліктним, а те яким чином ми реагуємо на природнє неспівпадіння наших форм поведінки» – роз’яснив віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові Мирослав Маринович.

Наприкінці учасники заходу мали нагоду переглянути відеоролик у якому були представлені думки львів’ян про іслам та кримських татар-переселенців.

Завершився круглий стіл прочитанням молитви-резолюції.

Захід організував Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» за підтримки Львівської міської ради та проведено у рамках святкування 50-ліття славнозвісного документу Католицької Церкви «NostraAetate» про ставлення Церкви до нехристиянських релігій. А у травні 2014 року Центр «Лібертас» провів перший міжрелігійний круглий стіл присвячений єврейсько-християнському діалогу.

Духовна велич Львова