Мови

 

У Ватикані триває пленарна зустріч Папської ради сприяння єдності християн

2014-11-20 16:00

Роздумуючи над темою «Ціль екуменізму: принципи, нагоди та виклики через п’ятдесят років після прийняття «Unitatis redintegratio», члени та радники цього ватиканського органу шукають відповідь на запитання, як згаданий документ може надихнути екуменічні старання Католицької Церкви в зміненому екуменічному контексті.

Пленарна зустріч завершиться урочистою академією в Папському Григоріанському університеті, приуроченою до 50-річчя соборового документа про відновлення єдності християн, під час якої богослови різних Церков та церковних спільнот висловлять своє бачення цього декрету, зіставляючи його з актуальними екуменічними викликами.

А напередодні, тобто 20 листопада, у папській базиліці Святого Павла поза мурами відбудеться подячна екуменічна молитва. У роботі зустрічі, за дорученням Блаженнішого Святослава, який є членом цієї Ради, бере участь о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами.

Варто зазначити, що того самого дня, 21 листопада 1964 року, отці Собору затвердили не лише декрет про екуменізм «Unitatis redintegratio», а також Конституцію про Церкву «Lumen gentium» та Декрет про Східні Католицькі Церкви «Orientalium ecclesiarum».

УГКЦ