Мови

 

«Останні півстоліття стали свідками великих змін у взаєминах між католиками та “відокремленими братами” - канадські єпископи про єдність християн

2014-07-22 12:30

«Господнє прохання про єдність, — читаємо у документі, — ще не всюди вислухане; однак, ми вже зробили багатообіцяючі кроки на шляху, накресленому Собором». Це, зокрема, «суттєвий поступ у взаємному розумінні одні одних та у спільному свідченні».

У посланні пригадується, що протягом року після оприлюднення «Unitatis Redintegratio» канадський єпископат створив Єпископську комісію з питань єдності християн, діалогу з євреями та міжрелігійного діалогу, серед завдань якої: «встановлювати стосунки з іншими Церквами та церковними спільнотами країни, бути орієнтиром для екуменічної діяльності в Канаді, підтримувати екуменізм на національному рівні». А 1998 року Конференція єпископів Канади була першою у світі, яка стала повноправним членом Екуменічної ради своєї країни.

«Останні півстоліття стали свідками великих змін у взаєминах між католиками та “відокремленими братами”, і ці екуменічні зусилля, що ґрунтуються на Христовій молитві за єдність, свідчать про великодушну відповідь на соборний декрет», — пишуть канадські єпископи. Вони закликають, щоб річниця появи документу «Unitatis Redintegratio» стала нагодою «для оновлення рішучого наставлення християн стати одністю у Христі», сіючи в серцях кожного віруючого «довіру, смирення, терпеливість, розкаяння та прощення», завдяки яким можливо «загоїти рани поділів».

Наприкінці, згадавши про екуменічну молитву, яку Папа Франциск і Патріарх Варфоломей І здійснили в базиліці Господнього Гробу в Єрусалимі, Конференція єпископів Канади заохочує кожного вірного «поглиблювати особисте та спільнотне заанґажування у справу єдності», як у родинах, так і на парафіях чи в громаді.

Радіо Ватикану