Мови

 

Нова перешкода для екуменізму - висвячення англіканами жінок в єпископи

2014-07-17 10:00

Коментуючи прийняте рішення, колишній керівник патріаршої прес-служби, протоієрей Володимир Вигилянський нагадав, що «на Таємній вечері навколо Христа зібралися апостоли-чоловіки, ті, хто повинен нести в собі образ Христа на головній службі – Євхаристії».

Священик додав, що православні християни виходять з того, що «тайнозвершувателі Євхаристії являють собою Христа», тому ними мають бути чоловіки. «Проте апостольське служіння жінок ніхто не відміняв, у нас в історії Церкви багато рівноапостольних жінок, їх святі імена загальновідомі», - говорить отець Вигилянський.

«Рішення Генерального синоду Церкви Англії про рукоположення жінок в єпископи значно ускладнить міжхристиянський діалог», - заявив генеральний секретар Конференції католицьких єпископів Росії священик Ігор Ковалевський. Він нагадав, що Католицька церква не допускає рукоположення жінок у священицький і єпископський сан. «Жінки в Церкві займають гідне місце, проте це ніяк не пов'язано з їх рукоположенням», - зазначив священик. За його словами, католики ведуть постійний і плідний діалог про служіння жінок, підкреслюючи їх особливу гідність і велику місію в християнстві.

Архиєпископ Бернард Лонглі, голова Відділення з питань діалогу і єдності Католицької конференції єпископату Англії та Уельсу, сказав, що це рішення становить перешкоду для повної єдності. Однак, зазначив він, діалог з Англіканською Церквою триватиме надалі.

«Мета екуменічного діалогу — повна, видима церковна єдність, яка охоплює і повне сопричастя в єпископському служінні. Тим часом рішення Церкви Англії допустити жінок до єпископства ставить, на жаль, чергову перепону на шляху до єдності між нами», — написав архиєпископ Лонглі у спеціальній заяві. При цьому він вказав, що екуменічний діалог має тривати, аби шукати глибшого порозуміння і практичної співпраці там, де вона можлива. Він також додав: католики належно оцінили факт, що рішенням Генерального синоду Церкви Англії ті англіканці, які «прагнуть зберегти історичне розуміння єпископату, що його поділяють Католицька і Православна Церкви», матимуть таку змогу. Для них передбачено так званих «літаючих» єпископів-чоловіків, які відвідуватимуть парафії, де не сприймають священства жінок.

Нагадаємо, що остаточно прийняті в понеділок зміни в законодавчі документи Церкви Англії, що зрівнюють чоловіків і жінок у правах на представництво в церковній ієрархії, було названо історичним, оскільки залишило в минулому багатовікову традицію.

Рішення про висвячення жінок в єпископи підтримали нинішній Предстоятель Церкви Англії архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який сказав у парламенті після цього рішення, що Церква Англії буде «Церквою сучасною, співзвучною суспільству».

Свячення жінок в священики практикується у англікан з початку 1990-х років, і до теперішнього моменту вони становлять третину кліру Церкви Англії. Жінки вже несуть єпископське служіння в інших англіканських церквах, зокрема в США, Канаді, Новій Зеландії, Австралії, Ірландії та Уельсі.

Більшість традиційних неопротестантських церков України, Росії,та Білорусі (Євангельські християни баптисти, Християни віри євангельської - п'ятидесятники...) також заперечують жіноче священство як таке, що не відповідає Священному Писанню (Біблії).

На фото єпсикоп Кетрін Джеффертс Шорі з Єрусалимським Патріархом Феофілом (2013)

За матеріалами: Православного оглядача та CREDO