Мови

 

Екуменічна зустріч в Боссе заради примирення двох Корей

2014-06-27 09:45

Учасники конференції висловили готовність обмінюватися делегаціями і проводити зустрічі між церковними громадами, запрошуючи молодь з усього світу, а також сприяти щорічному Дню молитви за мир на Корейському півострові. Лідери Церков вирішили проводити щорічні екуменічні конференції та консультації за участю християн з обох корейських держав з нагоди Дня молитви.

Зустріч була чудовим продовженням діалогу, розпочатого між Церквами обох країн 1984 року і підтвердженого в декларації Десятої Генеральної асамблеї в Пусані, що проходила восени 2013 року в Південній Кореї. З цієї нагоди учасники зустрічі одноголосно закликали до наступу «нової ери екуменічного зобов'язання» в пошуках миру і примирення на Корейському півострові.

Генеральний секретар Всесвітньої ради Церков преподобний Олаф Фюксе Твейт зазначив, що «трагедія поділу на Корейському півострові вимагає братерства, а також людських та духовних змін. Зустріч в Боссе показала, що спілкування Церков в змозі внести в цю справу свій внесок. Ми готові слідувати рішенням Асамблеї в Пусані, щоб працювати спільно в ім'я миру і примирення».

Зустріч представників Церков в Швейцарії організували з нагоди тридцятої річниці першої конференції, що пройшла в японському місті Тодзансо. У програмі зустрічі були богослужіння, доповіді та дискусії з різних питань, пов'язаних з поділом двох країн і розколом між Церквами, відбувалися також спільні євхаристійні богослужіння.

За словами президента Християнської федерації Північної Кореї, «ця зустріч братів і сестер з Церков різних народів була виявом гарячого бажання і готовності активно сприяти миру і возз'єднанню на Корейському півострові. Господь завжди з нами, і Він веде нас шляхами справедливості і миру, тому справа екуменізму, безсумнівно, перебуває під особливим покровом Божої благодаті».

Зустріч в Боссе відбулася за підтримки Всесвітньої ради Церков (WCC), Християнської федерації Північної Кореї (KCF) та Національної ради Церков Південної Кореї (NCCK). 

Католицький оглядач