Мови

 

Папа до глави англіканської Церкви: не робімо вигляд, що поділ це не скандал

2014-06-23 11:00

"Здається, що також і в нас Господь запитує: "Про що ви роздумували в дорозі?". Ісус поставив це питання своїм учням, вони мовчали, відчуваючи сором, бо роздумували собі, хто більший. Також і ми відчуваємо себе розгубленими через дистанцію, яка існує між покликанням Господа і нашою бідною відповіддю. Перед Його милосердним поглядом не можемо робити вигляд, що наш розділ - це не скандал, не перешкода для проголошення Євангелія спасіння світу. Наш зір не рідко затуманений тягарем історії наших розділів, а наша воля не завжди вільна від людських амбіцій, які іноді супроводжують наше бажання проповідувати Євангеліє, за завітом Господа", - сказав Папа.

Повна єдність, сказав Святіший Отець, може здаватись далекою, але прагнення до неї повинно управляти кожним кроком екуменічного шляху. Папа нагадав про спільні корені віри католиків і англікан та багатьох святих, які свідчать про це. Він навів приклад місіонерів, які з ініціативи Папи Григорія Великого принесли Євангеліє в Англію, "давши початок історії віри і святості, з якої потім користалися багато інших європейських народів".

Святіший Отець подякував архиєпископу Уелбі за внесок у боротьбу з торгівлею людьми та рабством, і нагадав про важливість співпраці у цій сфері. "Як учні, відправлені лікувати поранений світ, подякуймо Богові за те, що зробив нас здатними з наполегливістю і рішучістю дати спільну відповідь цій великій виразці", - сказав Папа. На завершення зустрічі її учасники перейшли до каплиці Урбана VIII для спільної молитви.

Католицький оглядач