Мови

 

Патріарх Варфоломій І про Папу Франциска

2014-04-16 11:45

Так висловився патріарх Константинопольський Варфоломій у зв'язку з очікуваними екуменічними подіями в контексті візиту Папи на Святу Землю.

В інтерв'ю для італійського католицького агентства «SIR» православний духовний зверхник висловив переконання, що сьогодні є багато питань, про які Церкви мають говорити в один голос. Серед них страждання і несправедливість, яких зазнали люди в різних частинах світу, зловживання релігією також у політичних цілях, зростання труднощів, які відчувають послідовники Христа, а також екологічна криза. Це все, на думку Варфоломія I, вимагає рішучих дій у напрямку взаємного зближення і поєднання різних християнських конфесій, а також спільних дій, спрямованих на виклики теперішнього часу. Православний патріарх переконаний у важливій ролі Папи Франциска в цьому. «Це церковний зверхник, що, безсумнівно, відзначається чесністю і альтруїзмом, якому лежить на серці проблема розділення Церкви і страждання нашого світу», – сказав Варфоломій I.

Патріарх Константинопольський також збалансував православно-католицькі взаємини впродовж останнього півстоліття. Він зазначив, що вони не були легкими, але, з іншого боку, чітко видно, що дух братерства і поваги почав переважати над колишніми полемічними питаннями і пов'язаними з цим думками і підозрами. «Ще багато всього треба зробити, і дорога здається довгою – оцінив екуменічні взаємини Варфоломій I. – Однак треба продовжувати, незважаючи на труднощі, тому що немає альтернативи».

Католицький оглядач