Мови

 

Ліван: ісламсько-християнська молитовна зустріч

2014-03-31 11:30

Спеціальне послання Папи Франциска, підписане кардиналом П’єтроПароліном, зачитав Апостольський нунцій у Лівані архиєпископ Ґабріеле Джордано Качча. Ватиканський держсекретар пише, зокрема, що Святіший Отець радий тим, що християни і мусульмани єднаються, аби разом ушановувати Марію. Місцем, куди всі можуть прибути і це зробити, є санктуарій Матері Божої, Пані Лівану, в Гаріссі. Франциск також нагадав слова, які Йоан Павло ІІ сказав 11 травня 1997 року під час свого паломництва до Лівану. Тоді блаженний Папа молився, зокрема, про те, щоби Марія випрошувала мешканцям цієї країни благодать будувати майбуття у дусі діалогу, поваги та згоди поміж усіма групами населення.

Натомість, секретар ватиканського дикастерію, який брав участь у цій зустрічі, звернув увагу на суть християнсько-мусульманського діалогу, як і на важливість ролі, яку в цьому може відіграти марійна побожність.

Отець Мігель Анхель підкреслив, що діалог будується на свідченні своєї віри та відкритості на релігію іншого. Це не має нічого спільного зі зрадою місії Церкви. Також це не є жодною новою формою навертання у християнство. Йдеться про те, щоб міжрелігійний діалог провадити у чотирьох формах: як діалог життя, діяльності, обміну теологічними поглядами та релігійним досвідом. І тут може стати у пригоді марійна побожність. Іспанський священик-комбоніанин нагадав, що особа Марії не раз згадувана у Корані й викликає приязні відчуття. Саме це може побудити до співпраці та солідарності між мусульманами і християнами, а також до взаємного визнання себе дітьми одного Бога, які належать до спільної людської сім’ї. Марія може бути моделлю діалогу, оскільки Вона вчить нас віри. Вона вказує не замикатися на вироблених до сьогодні аксіомах, але бути відкритими і доступними для інших, — сказав префект Папської ради з питань міжрелігійного діалогу.

Credo