Мови

 

Екуменічний молебень на Євромайдані

2013-12-17 10:00

До учасників Євромайдану звернулися представники шести християнських конфесій – УПЦ КП, УПЦ (МП), УАПЦ, УГКЦ, РКЦ в Україні та Союзу християн віри євангельської. Кожен із виступаючих заявляв про солідарність Церкви, яку він представляє із мітингувальниками, та наголошував на необхідності проведення лише мирних акцій протесту.

Архиєпископ РКЦ, ординарій Києво-Житомирської дієцезії Петро Мальчук звернувся до усіх римо-католиків та людей доброї волі із закликом до молитви та посту. Він нагадав, що згідно з вченням Католицької Церкви народ має право мужньо, перемагаючи страх, виступати проти переслідувань та захищати справедливу справу.

«Сьогодні, у третю неділю Адвенту, закликаємо кожну парафіяльну спільноту молится за мир і справедливість, а також за постраждалих та несправедливо ув’язнених, а завтра 16-го грудня ми заохочуємо усіх до строго посту, який будучи нашим особистим зреченням, символізуватиме солідарність з усіма людьми, яким є небайдужа доля нашої країни», —наголосив архиєпископ.

Апостольський екзарх УГКЦ у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу Борис Ґудзяк передав учасникам Євромайдану вітання від керівництва УГКЦ та усього Синоду єпископів. Протести на майдані, які тривають уже стільки днів, владика Борис порівняв із паломництвом.

«Весь світ споглядає на вас, споглядає, бо ми йдемо мирним паломництвом з піснею і молитвою на устах. Це паломництво не буде простим і коротким, і перед нами Господь сьогодні ставить питання — чи ви є готові назвати речі своїми іменами, чи є готові йти за правдою? Сьогодні ми разом. А коли ми будемо вдома на місці праці, ми маємо донести цей дух миру і солідарності і великої відповідальності, вимагаючи від себе того, що вимагаємо від інших», — наголосив єпископ Борис Ґудзяк.

Credo