Мови

 

В УГКЦ чітко усвідомлюють свою роль у православно-католицькому діалозі

2013-06-11 09:30

Як наголосив кардинал, хоча УГКЦ сьогодні не є членом католицько-православного діалогу, Глава цієї Церкви Верховний Архиєпископ Святослав (Шевчук) є членом Папської Ради сприяння християнської єдності. Тому голос УГКЦ є почутий.

Як акцентував кардинал, найбільше завдання сьогодні перед Східними Католицькими Церквами, зокрема й перед УГКЦ, полягає в налагодженні стосунків з православними на місцях. Тобто, важливо вести хороший діалог з православними братами на місцевих рівнях. Якщо такий діалог буде, тоді можна буде уникнути багатьох непорозумінь між Церквами.

«Те, як Східні Католицькі Церкви повинні відповідати на виклики щодо єдності, є прописано в Декларації про Східні Католицькі Церкви. Там сказано, що завданням їх є зближувати Церкви. Такий регіональний діалог важливий на вселенському рівні. Коли на регіональному рівні Східні Церкви мають хороші стосунки з православними, вони можуть свій досвід передати на вселенський рівень. Східні Церкви повинні сьогодні відігравати важливу функцію містка між Католицькою і Православними Церквами», – наголосив кардинал.

Сам же Патріарх Святослав (Шевчук) переконаний, що в УГКЦ чітко усвідомлюють свою роль у православно-католицькому діалозі. «Ми самі повинні вирішувати нашу роль у діалозі між православними і католиками. Ми в Україні 20 років чинимо гріх проти екуменізму, залишивши це питання політикам, які все вирішують за столами переговорів. Місце для екуменічного діалогу є радше в духовному житті Церков, а не за столами переговорів, в просвітницькій діяльності єпископів, у проповідях священиків у храмах, у духовному житті вірних, тоді багато непорозумінь буде знято. Це більш важливо для успішного діалогу», – наголосив Патріарх Святослав.

РІСУ