Мови

 

Біблійні розважання і молитви на вісім днів Тижня молитов за християнську єдність 18-25 січня 2014 року

Mon, 2014-01-20 14:30

Біблійні розважання і молитви на вісім днів ТМХЄ

День перший

Разом ми покликані бути святими

Виходу 19. 3-8 Ви повинні бути для Мене священичим царством і народом святим

Псалом 95. 1-7 Ми - люди пасовиська Його і вівці Його стада

1 Петра 2. 9-10 Колись були не народ, а тепер Божий народ

Матея 12. 46-50 Хто чинить волю Отця мого що на небі, той мені брат, сестра і мати

Три думки для розважання

Разом, ми, котрі взиваємо ім'я Господнє, покликані бути “освяченими у Христі Ісусі” (1 Кор. 1.2). У книзі Виходу зібрання Божого люду зображено як цінне насліддя, священичим царством та народом святим.

У першому посланні Петра наша участь у цьому сопричасті святих сприймається як результат нашого спільного Божого покликання як вибраного роду, царського священства, Божого люду. Разом із цим покликанням походить і спільне доручення - проповідувати дивні діла Божі, якими Він вивів нас із темноти у Боже світло.

Більше того, з Євангелія від Матея ми дізнаємося, що як сопричастя святих, наша єдність у Христі повинна простягатися поза нашу сім'ю, клан чи соціальний клас, оскільки разом ми молимося за єдність і бажаємо сповнити Божу волю.

Запитання

- Що означає термін “сопричастя святих” для тебе чи для Церкви твоєї традиції?

- У який спосіб наш заклик бути “народом святим” змушує нас виходити поза межі наших місцевих християнських інституцій?

Молитва

Милосердний Боже, разом із усіма, хто призиває ім'я Господнє, у нашій немочі ми чуємо твій заклик бути святими. Ти нас зробив вибраним родом, царським священством, народом святим. Силою твого Святого Духа вчини усіх нас учасниками сопричастя святих, утверди нас чинити Твою волю і звіщати могутні діла Христа Ісуса нашого Господа. Амінь.

День другий

Разом ми дякуємо за Божу благодать один в одному

Второзаконня 26. 1-11 Вивів нас Господь з Єгипту

Псалом 100 Дякуйте Господеві, благословіте його ім'я

Филипян 1. 3-11 Я дякую Богові кожного разу, як згадую вас

Івана 1. 1-18 Благодать та істина прийшли через Ісуса Христа

Три думки для розважання

Вдячність згідно Второзаконня - це спосіб прожити життя у глибокій свідомості Божої присутності в нас та поза нами. Це є здатність визнати Божу благодать активною і життєдайною один в одному та у всіх людях повсюди, і дякувати Богові. Радість, що випливає із цієї благодаті, є настільки великою, що охоплює навіть “чужинців, що проживають між вами”.

Вдячність, в екуменічному контексті, означає бути здатним радіти дарами Божої благодаті, які є присутні в інших християнських спільнотах; це є ставлення, яке відкриває двері до екуменічного ділення дарами та до можливості вчитися одні від одних.

Все життя є даром від Бога: від моменту створення до моменту, коли Бог прийняв тіло у житті та діяннях Ісуса, і до цього моменту, в якому ми живемо. Дякуймо Богові за дари благодаті та правди, які були нам дані у Христі Ісусі, явлені у нас і в наших Церквах.

Запитання

- Які дари Божої благодаті від інших церковних традицій ми досвідчуємо в наших спільнотах?

- У який спосіб християни різних традицій можуть краще отримувати та ділитися різноманітними дарами, якими Бог обдарував кожного із нас?

Молитва

Милосердний і славний Боже, ми дякуємо Тобі за дари твоєї благодаті, які досвідчуємо в нашій традиції та в традиціях інших Церков. Благодаттю твого Святого Духа нехай наша вдячність зростає тоді, коли ми зустрічаємо один одного і досвідчуємо твій дар єдності у нові способи. Ми молимося через Ісуса Христа, нашого Господа. Амінь.

День третій

Разом… нам не бракує жодного духовного дару

Йова 28. 20-28 Дійсно, страх Господній це мудрість

Псалом 145. 10-21 Ти розтуляєш твою руку і насичуєш усе живе якнайкраще

Ефесян 4. 7-13 Кожному з нас дана благодать за мірою Христових дарів

Марка 8. 14-21 Чого кажете, що хліба у вас нема?

Три думки для розважання

Йов розуміє, що навіть якщо усе заберуть від нього, страх Господній, який є початком мудрості, залишиться. Як брати і сестри у Христі, навіть послаблені нашими поділами, ми усі були благословенні багатством різноманітних дарів, як духовних так і матеріальних, щоб будувати його тіло.

Незважаючи на Божі запевнення та щедре життя і любов Ісуса, ми, подібно як апостоли в Марка, деколи забуваємо про наше справжнє багатство: ми розділюємо, ми приховуємо; ми говоримо і діємо ніби у нас “немає хліба”.

Христос не розділився: разом ми маємо достатньо дарів, щоб ділитися одні з одним і з “усім живим”.

Питання:

- Коли і як ми забули про щедрість Божих дарів, стверджуючи натомість, що у нас “нема хліба”?

- У який спосіб ми зможемо краще ділитися духовними і матеріальними дарами, довірені нам, щоб розділяти їх з іншими?

Молитва

Вірний і щедрий Боже, ми благословляємо Тебе, бо Ти обдарував нас усіма духовними дарами, які потрібні нам “до міри повного зросту повноти Христа”: за мудрість, за дар служіння і за хліб. Допоможи нам бути знаками Твого достатку, щоб зібрані у єдності ми несли дари Твого непереминаючого царства на кожне місце болю чи недостатку. Сповнені Духом, ми молимося в ім'я Того Єдиного, Хто дарував хліб свого життя, що був зламаний за нас, нині і навіки. Амінь

День четвертий

Разом… ми стверджуємо, що Бог вірний

Плачу Єремії 3. 19-26 Ласки Господні не скінчились, не вичерпалось його милосердя.

Псалом 57. 7-11 Аж до хмар сягає Божа вірність

Євреїв 10. 19-25 Той, хто обіцяв, вірний

Луки 1. 67-75 Благословен Господь, Бог Ізраїля, що навідався і звільнив народ свій

Три думки для розважання

Вічна єдність Отця, Сина і Святого Духа приводить нас ближче до Божої любові та закликає нас стати учасниками Божого діла у світі, що є: любов, милосердя і справедливість. Милосердя і справедливість не є розділені у Бозі, а радше спільно з'єднані у непохитній любові, що об'явлена в Божому заповіті з нами і з усім творінням.

Захарія, який щойно став батьком, свідчить, що Бог виявив своє милосердя у тому, що дотримується своїх обітів, які дав Авраамові і його потомкам. Бог є вірний своєму святому заповітові.

В час, коли продовжуємо молитися за єдність Церков, ми не повинні занедбати спільних зустрічей та підбадьорювати один одного, взаємно спонукати до любові та добрих діл, кажучи “Бог є вірний!”

Питання:

- У який спосіб ви досвідчили Божу вірність у вашому житті та у житті вашої спільноти минулого року?

- У який спосіб Божа вірність надихає вас невідступно прямувати до мети християнської єдності?

Молитва

Вірний Боже, ми дякуємо за Твою непохитну любов і за Твою відданість, яка сягає хмар. Перебуваючи у радісній надії, працюючи і молячися разом за повну видиму єдність Твоєї Церкви, наповни нас довір'ям до Твоїх обітниць. Ми звершуємо цю молитву через Ісуса Христа, нашого Господа, у Силі Святого Духа, одного Бога, нині і навіки. Амінь

День п'ятий

Разом… ми покликані до братерства

Ісаї 43. 1-7 Не бійся, бо я з тобою!

Псалом 133 Як добре і як любо, коли брати живуть разом!

1 Івана 1. 3-7 Щоб і ви мали спільність із нами

Івана 15. 12-17 Називаю вас друзями

Три думки для розважання

Ми покликанні до сопричастя із Богом Отцем і з його Сином Ісусом Христом, і зі Святим Духом. Чим ближче ми приближаємося до триєдиного Бога, тим ближче ми зближуємося один до одного у християнській єдності.

Христос перший ініціює зміну в наших стосунках, називаючи нас друзями замість рабами. Відповідаючи на цей вияв любові, ми покликані змінити стосунки сили та влади на дружбу і любов один до одного.

Покликані Ісусом, ми свідчимо Євангеліє як тим, хто ще не чув його, так і тим, хто вже чув. Ця вістка вміщає заклик до сопричастя із Богом та установлює братерство між тими, хто відповів.

Питання:

- У який спосіб ви відчуваєте покликання до сопричастя із Богом?

- У який спосіб Бог кличе вас до братерства з іншими усередині вашої Церкви і назовні?

Молитва

Отче любові, Ти покликав нас до сопричастя з Твоїм Сином і призначив нас приносити плоди у нашому свідчені Євангелія. Благодаттю Святого Духа зроби нас здатними любити один одного і жити разом в єдності, щоб наша радість була повною. Амінь.

День шостий

Разом… ми шукаємо згоди

Суддів 4. 1-9 Коли підеш зі мною, то я піду

Псалом 34. 1-14 Шукай миру і біжи за ним

1 Коринтян 1. 10-15 Будьте поєднані в однім розумінні й у одній думці

Луки 22. 24-30 Знялась між ними й суперечка

Три думки для розважання

Розділення, описане в першому посланні до коринтян 1:12-13, відображає викривлення Євангелія, руйнування цілісності послання Христа. Визнання конфлікту і поділу, як зробили люди Хлої, є першим кроком до відновлення єдності.

Такі жінки, як Дебора і Хлоя, підносять пророчий голос серед Божого люду в часи конфлікту і поділу, звертаючи нашу увагу на необхідність примирення. Такі пророчі голоси роблять людей здатними обєднуватися та відновити єдність для спільних дій.

Змагаючи до єднання в одному розумінні та одній думці ми поклиикані шукати Господа і його миру, як говорить псалмопівець.

Питання

- Чи ви можете згадати випадок, коли пророче напоумлення щодо болючого церковного роздору, стало початком оновленої боротьби за більшу єдність?

- Які питання все ще спричиняють поділи між нами як “екумена”? Які шляхи ви бачите в напрямку більшої єдності?

Молитва

Люблячий Боже, ти даєш нам пророче свідчення в часи конфлікту і поділу. Як Тебе шукаємо, Господи, зішли нам Святого Духа і зроби нас діячами примирення, які обєднані в однім розумінні й у одній думці. Ми молимося через Ісуса Христа. Амінь.

День сьомий

Разом… ми належимо до Христа

Ісаї 19. 19-25 Бог пришле їм спасителя

Псалом 139. 1-12 Куди мені піти від духу твого?

1 Коринтян 12:. 2-26 І як страждає один член, страждають усі з ним члени; і як один член у славі, радіють з ним усі члени

Марка 9. 38-41Хто не проти вас, той за вас

Три думки для розважання

Ісая передбачив день, коли єгиптяни і асирійці будуть разом поклонятися з Ізраїлем як Божий народ. Християнська єдність належить до Божого задуму для реалізації єдності усього людства, і навіть усього космосу.

Ми молимося за день, коли будемо разом поклонятися в одній вірі та в одному євхаристійному братерстві. Ми є благословенні дарами різноманітних церковних традицій. Визнання цих дарів одні в одних спонукає нас до видимої єдності.

Хрещення єднає нас як одне Тіло у Христі. Цінуючи наші місцеві Церкви, Павло пригадує нам, що усі, хто призиває ім'я Господа, є з нами у Христі, оскільки ми усі належимо до одного тіла. Нема жодної людини, до якої можна би було сказати “ Я не потребую тебе.” (1 Кор. 12. 21)

Питання:

- Які є знаки “приналежності до Христа”?

- У який спосіб вислів “я належу Христові” можна використати, щоб розділяти християн, замість того, щоб об’єднувати їх?

Молитва

Ми дякуємо Тобі, о Боже, за те, що Ти благословив усіх і кожного члена Христового Тіла дарами Твого Духа. Допоможи нам, підтримувати один одного, поважати наше різноманіття, і працювати задля єдності усіх, хто по цілому світу призиває ім'я Ісуса як Господа. Амінь.

День восьмий

Разом… ми проголошуємо Євангеліє

Ісаї 61. 1-4 Дух Господа Бога на мені... Він послав мене, щоб принести благу вість убогим

Псалом 145. 1-7 Рід родові діла твої буде славити і возвіщати про твою могутність

1 Коринтян 15. 1-8 Я бо вам передав найперше те, що й сам прийняв був

Луки 4. 14-21 Сьогодні збулось це писання у вухах ваших

Три думки для розважання

Разом ми наново проголошуємо Добру новину, про яку пророкував Ісая, і яка збулася в нашому Господі Ісусі, яку проповідував апостол Павло, і яку прийняла Церква. Будучи щиро свідомими нашого різноманіття, яке ми посідаємо, і конфесійних ярликів, які творимо, ми ніколи не повинні занедбувати нашого спільного завдання - проголошувати Євангеліє Ісуса Христа.

Павло є посланий, щоб “благовістити, і то не мудрістю слова, щоб хрест Христа не став безуспішним” (1 Кор. 1. 17). Шлях до єдності знаходиться у силі хреста.

Євангеліє, яке ми звіщаємо, стає відчутним і актуальним для нас тоді, коли ми приносимо свідчення про діло Ісуса Христа у нашому власному житті та в житті християнської спільноти.

Питання

- У який спосіб Євангеліє, яке ви прийняли, є пов'язане з особливостями його культурного та історичного передання?

- Чи це колись було перепоною до єдності? - У який спосіб наша більш повна єдність у Христі зможе покращити наше свідчення Євангелія, яку ми прийняли?

Молитва

Милосердний Боже, Ти послав Свого Сина Ісуса Христа у силі Святого Духа спасти своїх людей. Об’єднай нас у нашій різноманітності, щоб ми могли потверджувати і проголошувати разом Добру новину про життя, смерть і воскресіння Христа, оскільки світ потребує цього Євангелія. Амінь.