Мови

 

Екуменічні Реколекції "Сучасне розуміння посту", с. Береги 16-18 грудня 2011 року

Thu, 2012-01-12 12:15

В часі різдвяного посту, з 16 до 18 грудня, працівники та студенти Інституту Екуменічних Студій мали нагоду побувати на реколекціях у с. Береги Пустомитівського району.

Головною темою духовних наук були роздуми над постом, його значенням, видами та можливостями реально застосовувати у житті. Духовні науки проводив о. Олег Вереснюк із с. Лавочне, Сколівського району.

Ці дні духовної віднови були особливо важливими, адже уможливили тісне спілкування як між студентами, так і між працівниками та викладачами ІЕС. Спільні духовні науки та обговорення наболілих для багатьох проблем сприяли справді віднові та скріпленню більшого взаєморозуміння між учасниками реколекцій.

Доволі цікаво вплинув ще й той фактор, що передріздвяні реколекції відбувалися саме напередодні світлого і довгоочікуваного свята – св. Миколая Чудотворця. Таким чином настрій, певні теми до обговорення та прагнення зробити приємне ближньому виникали самі собою. Святий Миколай подарував учасникам реколекцій терпеливість один до одного та творче натхнення, що особливо проявлялося у активній підготовці до свята – виготовленні крил для ангелят, малюванні та приготуванні подарунків для друзів та особливо допомозі сестрам на кухні, де завжди присутні творчість та Господня благодать.

Справді варто особливо подякувати сестрам чину святого Василія Великого зі Свято-Преображенського монастиря у с. Береги, які не лише забезпечили надзвичайно комфортне перебування учасників реколекцій, але також своєю часто невидимою присутністю створювали особливу атмосферу повноти та вседостатньості. Сестри були добрим прикладом покори та смирення, чого й намагалися перейняти молоді люди, слухаючи прості, але глибокі за суттю розмови монахинь.

Загалом можна сказати, що ІЕС підтримує добру традицію загальноінститутських реколекцій. При цій подій мають можливість познайомитися між собою студенти та вже випускники, працівники та просто зацікавлені люди. А головне, реколекції справді відновлюють Інститут зсередини, допомагають кожному відійти від щоденної суєти та порозмислити над собою у більш тісному спілкуванні з Богом.

* * *

Своїми враженнями про перебування на ре колекціях поділилася студентка МПЕН Руслана Ткаченко: «нещодавні реколекції, допомогли усвідомити мені усю значущість різдвяного посту. Окрім того, отримавши мудрі поради від духовного провідника реколекцій та проаналізувавши останні події свого життя, я по-новому почала сприймати всі негаразди і випробування на шляху, розуміючи те, що це є ще одною сходинкою наближення до Бога".

 

Студентка МПЕН Юля Гнатів