Мови

 

Екуменічні реколекції "Школа молитви", с. Береги, 25-27 березня 2011 року.

Wed, 2011-03-30 15:45

Свято-Преображенський монастир сестер чину святого Василія Великого, де черниці працюють з мирянами і поглиблюють своє духовне життя, розташований у мальовничій лісовій місцині с. Береги, Пустомитівського району, Львівської області. Саме тут 25-27 березня 2011 року відбулися екуменічні реколекції під проводом духівника Українського Католицького Університету (УКУ) о. Ігоря Пецюха, темою котрих була «Школа молитви».

У реколекціях прийняли участь студенти 1-2 курсів Магістерської програми екуменічних наук (МПЕН), студенти Дистанційної магістерської програми екуменічних наук (ДМПЕН), випускники та працівники інституту екуменічних наук УКУ. Відразу по приїзді до монастиря, усі учасники прослухали першу науку про молитву Якова, по закінченні якої, о. Ігор Пецюх заохотив усіх провести вечірню пору у цілковитій тиші. Таким чином присутнім випала нагода відлучитись від буденних турбот і побути наодинці з Богом. Кожен по-різному намагався уникати спілкування: хтось, користуючись бібліотекою сестер василіанок, читав книгу для роздумів; комусь хотілося помандрувати лісовими стежинами; дехто молитовно спілкуючись з Богом, усамітнювався у каплиці монастиря.

Наступного ж дня після спільної молитви на Божественній Літургії, котру співслужили о. Ігор Пецюх та о. Роман Фігас, екуменісти прослухали ще ряд цінних для цього великопісного періоду наук. Важливим екуменічним досвідом стала повчальна наука священика УАПЦ та викладача літургіки в духовній семінарії УАПЦ Володимира Генcьора про Єфремову молитву. Також учасники працювали у групах, що допомогло їм познайомитись і глибше пізнати внутрішній світ один одного.

Після хрестопоклонної воскресної Літургії у неділю, екуменісти на завершення прослухали ще дві важливі науки о. Ігоря: «Слухай, Ізраїлю», « Любити ближнього, як самого себе». Потім учасники радо обмінювалися враженнями від спільно проведеного, духовнозбагаченного реколекційного часу.

-Реколекції дали мені можливість глибоко зануритись в духовну атмосферу. Це допомогло мені впоратися з тими речами, котрі мене турбували,- розповідає студент 2-го курсу МПЕН Святослав Мотрен.

-Мені вдалося на один день утекти від свого щоденного життя. Для мене, особисто, важливо було слухати о. Ігоря, оскільки кожна тема мене по-своєму схвилювала. Я змогла краще пізнати людей,- посміхаючись, сказала студентка 1-го курсу МПЕН Юлія Гнатів.

-Людині потрібно так мало, щоб бути щасливою; достатньо любові. За допомогою цих реколекційних наук я усвідомила, що людині легше поступатись собі, аніж комусь,- зазначила Марія Дмитрів, студентка 1- го курсу МПЕН.

Наостанок, священик Ігор Пецюх, духовно настановляючи усіх присутніх щиросердно додав: «Не бійтеся, що світ «присипатиме» вас турботами; ви можете бути іншими».

***

Прощаючись із сестрами василіанками всі учасники реколекцій дякували їм за гостинність, терпеливість та смачну їжу, котрою вони частували увесь цей час. Кожен повертався додому із думкою про збереження і перенесення цих духовних наукових надбань у щоденну реальність. Адже там, у буденному житті стільки підступних спокус і несправедливості…

Руслана Ткаченко, студентка МПЕН

Фоторепортаж події тут