Мови

 

Екуменічні реколекції "Відкрити у собі нову людину як християнина", Брюховичі, 19-21 березня 2010 р.

Tue, 2010-03-23 14:45

ЛЬВІВ (Брюховичі) - 19-21 березня у Брюховичах, що на Львівщині відбулися дні духовної віднови для студентів МПЕН.

Під час цих трьох днів вони роздумували над тим, що таке християнство. Провадив реколекції о. Ігор Пецюх, духівник УКУ. Він провів 5 наук для студентів, де наголосив: на заповіді Любові щодо ворогів; абстрагуванні від життєвих речей; на «іншості» християн та на перетворенні старої людини на нову.

Також студенти зустрілися з протоієреєм Володимиром Генцьором представником УАПЦ. Під час дискусії учасники реколекцій отримали відповіді на чимало запитань щодо ставлення Православної Церкви до екуменічних проблем та модерних питань сьогодення (жіноче священство, духовенство і політика). Відчувався дух екуменічного діалогу.

У групах студенти обговорили питання: чи Україна християнська держава? Та чи викладання Заповідей Божих у школах зробить дітей кращими? Обидві відповіді були позитивними у всіх п’яти групах, але з деякими заувагами. Наприклад, одна з відповідей така – Україна культурно і традиційно християнська держава, але практикуючих християн, які є справді отими оновленими людьми дуже мало. Щодо Закону Божого, то потрібно викладати його у школах, але це не обов’язково приведе до того, що діти виростуть кращими, важливу роль відіграє виховання дітей у сім’ї.

Наприкінці другого дня учасники реколекцій зібралися на спільну молитву Тезе, де виконували пісні як українською, англійською так і латинською мовами.

Ділення студентів наприкінці реколекцій були дуже оптимістичними. Кожен вирішив задуматись над своїм життям та над тим, чи правильно він розумів християнство до цього часу. Для того, щоб зі старої людини народилась нова, необхідно докласти багато зусиль, а головне довіритись Богу.

Ці реколекції стали духовним відпочинком, введенням у світ християнства, оновленням сил та підтримкою у часі Великого посту.

Студентка МПЕН, Анна Микуляк

Фоторепортаж