Мови

 

Виставка ікон «Да всі єдино будуть», 1 червня 2007 року

Thu, 2010-02-18 11:15

1 червня 2007 року о 17.30 год. у Львівському Національному музеї у Львові ім. Митрополита Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки ікон «Да всі єдино будуть». На виставці представлені ікони майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв) та Іванки Крип’якевич-Димид (м. Львів). Виставка триватиме з 1 по 20 червня.

Організатори виставки – Інститут Екуменічних Студій Українського Католицького Університету та Національний музей.

Вперше у Львові провідні іконописці цих двох Церков представляють свій доробок для широкого кола цінителів іконопису на спільній виставці.

Кожна ікона цієї майстерні є твором колективним, оскільки над ідеєю працює вся майстерня, водночас ікона є твором одного майстра, і це є особливістю творення ікон. Інша особливість, що вирізняє цю майстерню, – глибоке знання і використання старих технологій; фарби виготовляють самі майстри із природних мінералів та пігментів, розтираючи їх з яєчним жовтком, свяченою водою і рештками фарб із стародавніх ікон.

«Питання, які стоять перед нами, можуть вирішитися за посередництвом любові, єдності, братерства та взаєморозуміння. Людям, не байдужим до розколу між Церквами, ця виставка є нагодою пізнати реальну, живу єдність Церкви. Можливо, нам слід просто долучатися до тої дійсності, перед якою смертельні жала розколів просто безсилі», – говорить о. Сергій Павелко (УПЦ).

«Ікона ніколи не існувала в межах конфесійних кордонів, оскільки в церкві, на спільних богослужіннях у капличці, в приватній молитві вона виявляє Царство Боже, яке ніколи не було і не може бути розділене, – говорить Іванка Крип’якевич-Димид. – Тому для мене факт співпраці з іконописцями Української Православної Церкви, підготовляючи саме цю виставку, у свій спосіб підсилює автентичний зміст ікони, без якого вона просто не може існувати».

«Виставка «Да всі єдино будуть» свідчить про реальність єдності Церкви в різноманітності. Часто нам пояснюють, що християни не погоджуються між собою, утім Іванка Крип’якевич-Димид та представники майстерні «Небо на землі» засвідчують те, що вони порозумілися у творчому діалозі. Поруч із традиційними у їх іконописі елементами ми знайдемо в них відчуття Богообразу ХХІ ст. У поєднанні Католицької та Православної традицій іконопису, вони воєдино зводять історію і вічність» - сказав Антуан Аржаковський, директор ІЕС.