Мови

 

Видання ІЕС

Iнформаційний листок видань Інституту екуменічних студій УКУ

 

Сліпий Йосиф. Спомини / за ред. І. Дацька, М. Горячої. – 3-ге вид. – Львів – Рим: Видавництво УКУ, 2014. – 608 с. + іл.

Завдяки цій книжці постать Блаженнішого Патріарха Йосифа стане зрозумілішою та краще знаною, бо особисті спогади Йосифа Сліпого є унікальним джерелом для істориків, науковців, культурних діячів. Читач зможе осягнути на тлі його життя всю епоху та релігійні і суспільні процеси того часу. Книгу видано втретє за редакцією президента Інституту екуменічних студій УКУ отця-доктора Івана Дацька та доктора Марії Горячої.

О. Іван Дацько. У пошуках єдности і правди: Вибрані твори / упоряд. Марія Горяча. - Львів: Видавництво УКУ, 2017. – 448 с.

Збірник праць о. д-ра Івана Дацька, особистого секретаря патріярха Йосифа Сліпого, близького співпрацівника та канцлера блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського та довголітнього члена Спільної міжнародної комісії з богословського діялогу між Римо-Католицькою та Православною Церквами. Збірник складається з чотирьох частин, до яких входять: проповіді, статті та особисті спомини автора про важливих осіб українського церковного життя, статті про стан і розвиток УГКЦ з періоду її легалізації та відродження, а також статті, меморандуми та доповіді, які написав автор у контексті його праці у Спільній міжнародній комісії з католицько-православного діялогу. Книжка буде цікавою для істориків, богословів, усіх, хто цікавиться історією УГКЦ та екуменічною проблематикою.

Серія «Пам’ятки історично-богословської думки»

Рим і Патріярхати Сходу/ Вільгельм де Фріс. Переклад з німецької Олега Конкевича, Софії Матяш. Львів: Видавництво УКУ, 2015 – 416 с.

Увазі читачів пропонується класична праця про відносини між Римом і східними Церквами. Вона показує, як формувалася й змінювалася позиція Риму щодо проблем, зумовлених існуванням у рамках Вселенської Церкви самобутніх східних Церков, а також способи й засоби, якими римські архиєреї пробували ці проблеми розв’язати. Загалом – йдеться про проблему гармонійного поєднання двох суттєвих властивостей Церкви – її єдности, і її католицькости, яку в слов’янських мовах прийнято називати «соборністю».

Флорентійський собор / Джозеф Гілл. Переклад з англійської Мар’яни Прокопович. Львів: Видавництво УКУ, 2016 – 442 с.

Це праця британського вченого-єзуїта, багатолітнього професора Папського східного інституту о. Джозефа Ґілла присвячена одній з ключових подій європейської історії XV ст. – вселенському соборові, який відбувався у Феррарі, Флоренції та Римі в 1438-1445 роках, й укладеній на ньому «Флорентійській унії» між Римом і Константинополем. У цій праці описано широкий історичний контекст собору – і західний, і східний, який визначали гарячкові намагання візантійських імператорів заручитися військово-політичною допомогою.

Фотієва схизма: історія і легенда / перекл. з англ. Роман Скакун, наук. ред. Марія Горяча, передм. Іван Дацько. – Львів : Видавництво Українського католицького університету, 2017. – 548 с.

Праця Франтішека Дворника є вагомим внеском у справу єдности Церков і, хоч написана близько 80 років тому, досі не втратила актуальности. Вона буде цікавою та корисною для істориків і богословів, усіх, хто цікавиться візантиністикою, історією церковних схизм і способів виходу з них.

Книги можна придбати за адресою: Інститут Екуменічних Студій УКУ, м. Львів, 79070, вул. Хуторівка, 35а, ІІІ поверх, 302 кабінет

Контактні телефони: +38 (032) 240-99-44 (внутр. 3387) e_mail: ies_pr@ucu.edu.ua