Мови

 

Інститут екуменічних студій УКУ запрошує на відкриті вебінари про Міжнародне гуманітарне право під час війни

Вебінари «Зрозуміти закони та моральність війни в Україні»

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера в Україні, запрошує на публічні вебінари «Зрозуміти закони та моральність війни в Україні», які відбудуться 21 червня, 27 липня та 9 серпня онлайн. Спікер – професор о. Афонсу Сейшас Нуньєс, Товариство Ісуса, Saint Louis University.

24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабну агресію проти України. Російська федерація руйнує не тільки військові об'єкти, а цілі міста. Мирне населення страждає, зникає і гине. Російські солдати чинять жахливі військові злочини проти мирного населення та військових: катування, викрадення, депортація, зґвалтування (дітей, жінок та чоловіків різного віку), вбивства в Маріуполі, Бучі, Ірпені, Бородянці, Гостомелі та інших містах. Також бачимо, як руйнують інфраструктуру, розкрадають культурні та культові споруди, церкви, твори мистецтва, об’єкти історико-культурної спадщини.

«Для нас важливо навчитись вчасно та правильно розпізнавати та фіксувати військові злочини і порушення прав людини, щоб у майбутньому агресори були справедливо покарані. Росія порушує низку конвенцій і міжнародних договорів, які покликані обмежити вплив збройного конфлікту на основі принципів гуманності. Тому Інститут екуменічних студій УКУ ініціює ряд вебінарів про аспекти міжнародного гуманітарного права під час війни», - розповідає директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету д-р Павло Смицнюк.

Теми вебінарів:

I. Зрозуміти правила застосування сили. Заборона застосовувати силу та моральність поза міжнародною системою. Статут Організації Об'єднаних Націй

II. Аналіз законів війни на прикладі війни рф проти Україні.

III. Реакції міжнародної спільноти

До участі запрошуються: представників громадських організацій, юристів, волонтерів, військових юристів, капеланів, представників державних установ, соціологів, журналістів.

Реєстрація

Деталі щодо участі: irakit@ucu.edu.ua Ірина Кітура