Мови

 

Семінар УХАТ: презентація Дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея

Онлайн 10 вересня 2021 року 15.00-18.00

10 вересня 2021 року 15.00-18.00 у ZOOM форматі відбудеться презентація дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея «Служіння сопричастю: переосмислення зв’язку між першістю і соборністю».

Це фундаментальне дослідження, за словами одного із його авторів архимандрита Кирила Говоруна, стосується співвідношення між першістю та соборністю у Церкві і є здійснене провідними католицькими і православними богословами—членами групи святого Іринея Ліонського. Матеріал дослідження представлений з герменевтичної, історичної та систематичної позицій. У ньому позначені як точки дотику, так і певні розбіжності у витлумачені окремих подій і документів минулого.

Спільна православно-католицька робоча група святого Іринея, що здійснила це дослідження, була створена у 2004-му році на допомогу офіційному діалогу—в один з тих періодів, коли цей діалог було призупинено через внутрішні суперечки між його членами. Принцип формування групи святого Іринея інший, ніж в офіційної комісії з діалогу. Якщо до комісії Церкви призначають своїх представників, і їх богословська компетенція гарантується лише цими Церквами, то група обирає сама своїх нових членів—виключно на підставі богословської компетентності.

Робочі мови: українська та англійська з синхронним перекладом.

Представляють документ:

Члени групи Св. Іринея

Йоханнес Оельдеманн, директор Інституту Йогана-Адама-Мюллєра, Падерборн (Німеччина).

о. Кирило Говорун – професор Коледжу Св. Ігнатія, Стокгольмська школа богослов’я (Швеція).

Респонденти:

Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ, Львів (Україна).

Сергій Бортник, викладач Київської Духовної Академії, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, Київ (Україна).

РЕЄСТРАЦІЯ за наступним посиланням