Мови

 

ІЕС проведе навчально-практичний семінар у Криворівні

щодо збереження та плекання сакральної архітектурно-мистецької спадщини

10-12 серпня 2021 року в с. Криворівня (івано-франківської обл.) в межах Екуменічної формаційної програми Інституту екуменічних студій УКУ у співпраці з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та з парафією Храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ (с. Криворівня) відбудеться навчально-практичний семінар під назвою «Роль українських Церков у збереженні сакральної архітектурно-мистецької спадщини народу».

Євангельська проповідь на теренах України протягом тисячоліття зродила щедрі плоди в нашій культурі, зокрема в пам’ятках архітектури та сакрального мистецтва. Ця багата спадщина була і залишається джерелом натхнення для багатьох поколінь. На жаль, деякі пам’ятки як мистецтва так і архітектури були втрачені. Деякі перебувають у занедбаному стані. Байдужість, незнання, брак компетентності, а часто і відповідної координації стають причиною таких втрат. Тому роль Церков у збереженні культурно-мистецького надбання, а також плеканні та розвитку загального рівня розуміння культури і мистецтва є надзвичайно важливою. Розуміння проблеми та координація зусиль між Церквами та владою відкриють можливість для діалогу та співпраці, а також сприятимуть міжконфесійному порозумінню.

Теми навчально-практичного модуля:

- Митрополит Андрей Шептицький та його роль у збереженні і надбанні сакральної спадщини українського народу

- Стан сакрально-архітерктурної спадщини України, виклики державно-парафіяльної співпраці

- Спільна праця Церков у плеканні та відновленні духовно-мистецької спадщини України

- Як сьогодні відкривати та розвивати сакрально-духовне надбання, що було нам передано

- Як плекати нову культуру діалогу та порозуміння

Доповідачі:

  • о. Севастьян Дмитрух голова комісії сакрального мистецтва Львівської архиєпархії, засновник церкви-музею Блаженного Климентія Шептицького у Львові;
  • о. Ярослав Петруха, голова сакральної комісії Сокальсько-жовківської єпархії УГКЦ;
  • о. Іван Рибарук, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці в Криворівні;
  • Роман Сулик, архітектор.