Мови

 

Дивлячись на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру: Подвижники єднання в УГКЦ

ІЕС та Патріарша комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин проведуть дводенний навчальний онлайн модуль

Патріарша комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин та Інститут екуменічних студій Українського католицького університету проведуть дводенний навчальний онлайн модуль під назвою "Дивлячись на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру: Подвижники єднання в УГКЦ" в межах Екуменічної формаційної програми. Захід відбудеться онлайн у форматі zoom-конференції в понеділок-вівторок 7-8 грудня з 16:00 по 17:30.

Щоб взяти участь у заході, необхідно заповнити реєстраційну форму.

Перший день, понеділок, 7 грудня, 16:00:

• о. Ігор Шабан: Екуменічний доленосний злет Праведного Митрополита Андрея (Шептицького).

• о. Іван Дацько: Патріарх Йосиф (Сліпий) та його праця задля зʼєднання Церков.

• о. Роман Фігас: Представлення конкурсу міні-грантів "Спільні ініціативи для сприяння екуменічної співпраці".

Другий день, вівторок, 8 грудня, 16:00:

Тарас Курилець: Патріарх Мирослав Іван (Любачівський): вірність екуменічним принципам у новий час свободи Церкви.

Павло Смицнюк: Патріарх Любомир (Гузар) та його екуменічна візія.

• о. Георгій Коваленко: Реакція українських Православних Церков на екуменічні ініціативи греко-католиків.

Концепція заходу:

УГКЦ є активною учасницею екуменічного руху як в Україні так і за кордоном. Екуменічна відкритість та готовність служити задля порозуміння між конфесіями є пріоритетними напрямками у діяльності нашої Церкви. Сучасне обличчя УГКЦ було сформовано візією і багаторічною працею «велетнів духу», зокрема таких як праведний Митрополит Андрей (Шептицький), Патріархи Йосиф (Сліпий), Мирослав Іван (Любачівський) та Любомир (Гузар). Їхнє інтегральне та доленосне бачення єдності між християнами та щоденний труд і молитва в цьому наміренні накреслили шляхи розвитку Церкви, принесли багато добрих плодів, з яких користаємо і тепер.

Тому, щоб краще усвідомити екуменічне завдання УГКЦ на сьогодні, необхідно пригадати та оцінити старання наших попередників, проаналізувати їхні основні концепції та пропозиції щодо шляхів поєднання Церков. Важливо осмислити, як можна застосувати їхній досвід в нових умовах. А головне, щоб дивлячись на їхнє життя та свідчення, ми змогли запалитися їхньою відвагою та мудрістю у нашій праці задля християнської єдності, навчилися бути відкритими до іншого та творчими у спільних пошуках істини, яка обовʼязково приведе усіх до єдиного Бога.

Довідка:

ЕФП – це тривала навчально-формаційна програма, розроблена спільно ІЕС та Патріаршою комісією УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин для священиків, членів екуменічних єпархіальних комісій УГКЦ та осіб зацікавлених справою християнської єдності, задля глибшого розуміння сучасних екуменічних процесів в Україні і світі та сприяння практичних ініціатив міжхристиянського діалогу та порозуміння.

Ініціатива частково профінансована Підкомітетом Допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі Конференції американських католицьких єпископів.