Мови

 

Наукова конференція «Екуменізм в Україні: Mission impossible?»

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету та Патріарша комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин проведуть спільний захід.

15 жовтня о 15:00 відбудеться наукова конференція, у якій візьмуть участь голови єпархіальних екуменічних комісій УГКЦ та зацікавлені питанням єдності Церков. Захід транслюватиметься онлайн через zoom.

Зі своїми доповідями на конференції виступлять:

- о. Іван Дацько, президент ІЕС,

- Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ,

- о. Роман Фігас, науковий працівник ІЕС,

- Тарас Курилець, науковий працівник ІЕС.

Модеруватимуть захід:

- о. Ігор Шабан, голова патріаршої комісії,

- Павло Смицнюк, директор ІЕС.

У 20-му столітті на заході християни змогли здійснити значний прогрес в екуменічному русі. Протестантські, Католицька та Православні Церкви розвинули своє вчення, роблячи його більш інклюзивним та відкритим до діалогу з іншими конфесіями, постало чимало ініціатив примирення та діалогу між Церквами, з’явилися спільні документи, подекуди і міжцерковні об’єднання. Однак в Україні екуменізм залишається поки що в «зародковому» стані. Християни тут ще мало знають про духовність та вчення інших християнських конфесій, існує чимало упереджень, бракує практичних ініціатив поєднання та співпраці. Тому, щоб могти рухатися вперед, потрібно поставити перед собою питання:

Які процеси вплинули чи продовжують впливати на збереження церковних поділів? Які причини міжконфесійних упереджень в Україні? Що повинні зробити українські Церкви для подолання ворожнечі, започаткування діалогу та проведення широкомасштабної співпраці?

Щоб взяти онлайн участь у конференції необхідно зареєструватися, заповнивши відповідну форму тут

Більше інформації на Фейсбук-сторінці